Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Peyzaj fuarı için geri sayım başladı

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Peyzaj fuarı için geri sayım başladı
Ekrem Yüce, “İnşallah bu yıl 4.’sünü gerçekleştireceğimiz uluslararası organizasyonla şehir tanıtımına ve ülke ekonomisine katkı sunacak” dedi.

8-11 Eylül tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirilecek Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Fuarı koordinasyon toplantısı AKOM’da yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin başkalığında gerçekleştirilen buluşmada Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı, SATSO Genel Sekreteri Tevfik Öztürk, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman, paydaş kurum ve sektör temsilcileri yer aldı.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI
8-11 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar için hazırlıklara başladıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, bu yıl fuar olarak 4. kez ev sahipliği yapılacak Peyzaj ve Süs Bitkiliği Fuarının şehir ekonomisine çok büyük katkılar sunacağını dile getirdi. Yüce, “Sapanca Kırkpınar’daki alanın fidan ve süs bitkiciliğinde akla gelen ilk yer olması için tüm dinamiklerimizle hareket edecek, üreticilerimiz ve sektör temsilcilerimizle yurtiçi ve yurtdışına şehrimizden fidan ihraç edecek, şehir ve ülke ekonomisine bu alandan katkılar sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

ŞEHRE KATKI SAĞLAYACAK
Yurtiçi ve yurtdışından pek çok kişinin katıldığı organizasyonun bu yıl kapsamının genişlemesiyle daha fazla ziyaretçinin geleceğini ifade eden Başkan Yüce, “Organizasyon ile yaşanacak hareketlilik hizmet sektörü başta olmak üzere farklı farklı alanlara büyük katkılar sunacak. Ayrıca şehir ekonomisi için de önemli bir fırsat olacak. Son 3 yılda yaptığımız festivallerin çıktılarını da masamızın üzerinde tuttuk ve çok olumlu bir tabloyla karşılaştık. Şehrimiz markasına bu alanda değer katmaya devam edecek, sektör ve üreticilerimizin yanına olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

KIRKPINAR'DA DÜZENLENECEK
Programın açılışında Festival Koordinatörü Remzi Adıyaman hazırlıklara dair bilgiler paylaştı. Adıyaman, 3 yıl boyunca Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivalini yerel yönetimlerin, eğitim kurumlarının, üreticilerin, STK’ların, vatandaşların önemsediğini ifade ederek, “Bu yıl festivali fuar statüsüne taşıyoruz. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Fuarı kısa adıyla PSB Anatolia’yı inşallah 8-11 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar’da gerçekleştireceğiz. Hazırlıklarımızı tüm paydaşlarımızla birlikte sürdürüyoruz.” dedi.

30 BİN ZİYARETÇİ
Sakarya’nın peyzaj ve süs bitkiciliğinde Türkiye’de en büyük üretim hacmine sahip şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Adıyaman, “Geçtiğimiz yıl pandemiye rağmen festivalimizi tamamladık ve şehrimize ilgiyi çektik. Yaklaşık 30 bine yakın ziyaretçiyi şehrimizde ağırladık. Bu yıl da fuar olarak gerçekleştireceğimiz organizasyon, pek çok avantajı da beraberinde getirecek. Bu yıl da 40 bini aşkın bir ziyaretçi bekliyoruz. Yurtdışı ziyaretçileriyle de bu sektöre canlılık kazandıracağız. Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Fuarının şehir ve ülke ekonomisine büyük katkısı olacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 25 Haziran 2021 , Cuma Bu haber 490 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA