Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Meteroloji Uyardı! 7 il için sağanak yağış alarmı!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Meteroloji Uyardı! 7 il için sağanak yağış alarmı!
Meteoroloji, öğleden sonra 7 il için yağış uyarısı yaptı. Sakarya, İstanbul, Kırklareli, Yalova, Kocaeli çevreleri ile Edirne'nin kuzeyi ve Tekirdağ'da yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak etkili olacak.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan son tahmin ve değerlendirmelere göre, bölgede parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak. Öğle saatlerinden sonra ise bölgenin kuzey ve doğusunun çok bulutlu olması bekleniyor.

Yağış alacak yerler

İstanbul, Kırklareli, Yalova, Kocaeli, Sakarya çevreleri ile Edirne'nin kuzeyi ve Tekirdağ'ın kuzey ve doğusunda yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor. 

Hava sıcaklığı ve rüzgarda durum

Bölgede sıcaklığın mevsim normallerinin 2 ila 4 derece üzerinde seyredeceği öngörülüyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli esmesi bekleniyor.

Bu saatlere dikkat!

Hava sıcaklıklarının Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda mevsim normallerinin 3 ila 6 derece, diğer yerlerde ise mevsim normallerinin 8 ila 12 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Yayın Tarihi: 4 Eylül 2020 , Cuma Bu haber 541 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA