Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Meteoroloji illeri ve saati açıkladı! Sakarya için "Sarı Kodlu" sağanak uyarısı

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Meteoroloji illeri ve saati açıkladı! Sakarya için
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahminlerini açıkladı. Buna göre Marmara Bölgesi'nde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Yeni hava durumu tahminleri geldi. Marmara'da kuvvetli sağanak yağış etkili olacak. Özellikle akşam saatlerine dikkat! 

Meteoroloji'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzeyi ve Karadeniz Bölgesi Kıyı Kesimi ile Bursa, Gümüşhane, Bayburt ve Ardahan çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz Kıyı Kesimi ile Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-80 kg/m2) olması bekleniyor.

19 Ağustos günü saat 17:00 ile 20 Ağustos günü saat 06:00 arasında beklenen sağanak yağış için "Meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" uyarısı yapıldı.

"Son meteorolojik değerlendirmelere göre; yarın (perşembe) akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyı kesiminde ( Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın illeri ile Kastamonu'nun kıyı kesimleri) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden, meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

Yayın Tarihi: 19 Ağustos 2021 , Perşembe Bu haber 553 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA