Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Merkezde gerçekleşecek çalışmalar için Büyükşehir’den su kesintisi uyarısı

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Merkezde gerçekleşecek çalışmalar için Büyükşehir’den su kesintisi uyarısı
Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde inşası süren Ada Hayat Projesi’nin içme suyu hatları deplase ve bağlantı çalışmaları kapsamında 55 mahallede su kesintisi yaşanacağını bildirdi. 18 Haziran Pazar gece saatlerinde başlayacak çalışmaların kısa sürede

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehir merkezinde inşa çalışmaları devam eden Ada Hayat Projesi’nin altyapı çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Devam eden çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Mahallesi ve Orhan Cami mevkiinde yer alan çelik isale hattı mevcut yerinden Orhan Cami ve Uzun Çarşı bölgesine deplase edilerek, bağlantıları yapılacak. 18 Haziran Pazar saat 21.00’da su kesintisi ile birlikte başlayacak çalışmaların sabah saatlerine kadar tamamlanması ve bölgede bulunan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ekipler gece boyunca aralıksız çalışacak.

Sakarya için atılan her adıma güçlü altyapı ağı ile destek oluyoruz

Kurum tarafından yapılan açıklamada, “ Merkez ilçemizde bulunan 55 mahallemizde pazar gecesinden pazartesi sabah saatlerine kadar su kesintisi yaşanacak. Kesintinin en kısa sürede giderilmesi ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için ekiplerimiz yoğun bir mesai harcayacak. Sakarya için hayata geçirilecek her bir adımda ve projede altyapının önemini bir kez daha vurguluyoruz. Bugünden aldığımız önlemler ve hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile güçlü altyapı ağımız ile projelerin gelecek yıllarda yaşayabileceği sorunlara şimdiden çözüm oluyoruz. Çalışmalar boyunca rahatsızlık verdiğimiz vatandaşlarımızdan özür diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Su kesintisinden etkilenecek 55 mahalle

Yenidoğan, Pabuççular, Kömürlük, Poyrazlar, Semerciler, Demirbey, Cumhuriyet, Karaköy, Akıncılar, Taşlık, Yenicami, Kozluk, Çukurahmediye, Rüstemler, Yenigün, Çelebiler, Tepekum, Çerçiler, Kurtuluş, Kasımlar, İstiklal, Hacıramazanlar, Sakarya, Kurtbeyler, Ozanlar, Solaklar, Tekeler, Çökekler, Dağdibi, Budaklar, Tığcılar, Bayraktar, Yahyalar, Abalı, Orta, Hacılar, Karaosman, İlyaslar, Yağcılar, Yeşilyurt, Güneşler Merkez, Bileciler, Güneşler Yeni, Doğancılar, Tuzla, Turnadere, Karakamış, Kavaklıorman, Çamyolu, Çağlayan, Süleymanbey, Türkbeykışla (Söğütlü), Bağlar, Maksudiye (Söğütlü), Köprübaşı (Adapazarı)

Yayın Tarihi: 16 Haziran 2023 , Cuma Bu haber 187 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA