Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Marketlerde fiyat etiketleri denetleniyor mu ?

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Marketlerde fiyat etiketleri denetleniyor mu ?
Sakarya Yeni Haber Gazetesine elektronik posta gönderen bir gazete okuru ilimizin tanınmış marketlerinden birinde fiyat etiketlerinin halkı aldatmaya yönelik olduğunu iddia etti.

Eşiyle birlikte gittikleri bir market zincirinde yaşadıkları olayı yazan okurumuzun mailini sizinle paylaşmak istiyoruz:

“Eşimle birlikte 13 Aralık tarihinde markete girdik. Eşim evde yağın azaldığını ve yağ almamız gerektiğini söyledi. Devamlı kullandığımız yağı görünce rafın önünde durduk ve fiyatına baktık. Fiyatının 21.99 olduğunu gördük ve sepete attık. Kasaya geldiğimizde ise şok geçirdik. Bize ürünün 24.99 TL olduğunu söylediler. Bizde 3 TL için olay çıkarmayalım dedik ve ürünleri aldık. Kasadaki görevliye etiketleri kontrol etmeleri gerektiğini hatırlattım ve etiketi getirdim. Bana, “Bu yağın fiyatı 24.99 TL. Siz dört rakamının ön kısmı basılmadığı için görmemişsiniz. Bakın silik de olsa belli oluyor” dedi. Bende ancak çok yakın tutulunca rakamın silik çıktığının göründüğünü söyledim. Evde hanım bir ürünü unuttuğumuzu söyleyince tekrar markete girdim. Etiket olayının bir yanlışlık olabileceğini düşünmüştüm. Markete tekrar gittiğimde bu sefer pek çok ürün etiketinin basılmadığını gördüm. İlimizin önde gelen markası olduğu için uyarma ihtiyacı hissettim ama kimse ilgilenmedi. Kasadaki görevli yağın fiyatının hemen değiştirileceğini söylemişti fakat yağ etiketinin aynen yerine konduğunu gördüm. Ayrıca yine bir yağ markasının ürününün etiketindeki boşluk dikkatimi çekti. Ürün 20.99 TL de olabilirdi, 29.90’da. Kasadaki bayana durumu tekrar izah ettim ama nafile. Bana, “Bir şey olmaz. Ürünün fiyatı kasada belli. Sizin derdiniz nedir” dedi. Bende o zaman neden böyle bir aldatmaca yaptıklarını söyleyince, “Yapmıyoruz. Uzatmanın alemi yok, almazsınız olur biter” dedi. Bir anda şok geçirdim ve marketten çıktım. Eğer ulusal bir market zinciri olsa mail atıp şikayet ederdim ama ilimizde bir çok mağazası olan market olduğu için dikkate alınmayacağını düşündüm ve size yazmak istedim. Acaba denetim yapması gereken yetkililer marketlerde fiyat etiketlerini hiç kontrol etmiyor mu? Benim olayımda vatandaş marketçilerin insafına terkedilmiş gibi. Vatandaşın sıkıntı yaşamaması için birileri denetim yapmalı”

Evet okurumuzun yazdıkları böyle. Bakalım ilgililer yeterli denetimi yapacaklar mı?

Haber : Sakarya Yeni Haber

Yayın Tarihi: 22 Aralık 2015 , Salı Bu haber 2194 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA