Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Koronavirüs İddiasına Sağlık Bakanı açıklama yaptı

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Koronavirüs İddiasına Sağlık Bakanı açıklama yaptı
TÜRKİYE'de korona virüs olduğuna ilişkin iddialar bir görüntüyle yayılınca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklamaları geldi. Bakan Koca corona iddiasına kaynak teşkil eden görüntüyü paylaşıp durumu izah etti. Corona virüsü dünyada bugün de c

'İstanbul'da koronavirüs var' söylentisinin kaynağı bu fotoğraflar oldu. Bir şüpheli vakanın nakli sırasında çekilen görüntüler sosyal medyada 'İstanbul'da koronavirüs var' denilerek lanse edildi. Oysa söz konusu fotoğraf Sakarya'da önceki gün çekilmişti. Umre dönüşü rahatsızlanan hastanın nakli sırasında "izolasyonlu sedye" kullanılması söylentileri körükleyen unsur oldu. Görüntülerdeki kişinin test sonuçları ise negatif çıktı ve taburcu edildi. Sağlık Bakanlığı yaptığı son dakika bilgilendirmesi ile Türkiye'de henüz test sonucu pozitif çıkan bir koronavirüs vakasına rastlanmadığının altını çizdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan görüntülere açıklama
Söz konusu görüntülere ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Sakarya'daki naklin video görüntülerini paylaşan Fahrettin Koca, şunları yazdı:
-Sakarya’da çekilen bu video, şüphe durumunda alınmış tedbirin ciddiyetini gösteriyor! Videoyu çekip yayanların sandığının aksine hastanın test sonuçları negatiftir. Umre dönüşü izole edilen vatandaşımız Koronavirüs hastası değildir. Hastamız taburcu edilmiştir. Kaygıya gerek yok.

 

Resim Galerisi

Yayın Tarihi: 7 Mart 2020 , Cumartesi Bu haber 686 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA