Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Korona Virüs salgınını takip edebileceğiniz servisler

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Korona Virüs salgınını takip edebileceğiniz servisler
Corona virüsünün hangi ülkelerde ve hangi şehirlerde görüldüğünü bu haritalardan kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Coronavirus COVID-19 Global Cases by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU)

Online harita corona virüsünün yayılımını gösteriyor. Corona virüsünün hangi ülkelerde ve hangi şehirlerde görüldüğünü bu haritadan takip edebilirsiniz. ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi yayınladığı corona virüs haritası, Çin'in Wuhan kentinde başlayan salgını gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlıyor.

ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi yayınladığı bir harita ile Çin'in Wuhan kentinde başlayan salgını gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlıyor. Üniversitesi tarafından paylaşılan link üzerindeki haritadan virüsün şu an için hangi ülkelerde görüldüğünü takip edebiliyorsunuz. 

Johns Hopkins Üniversitesi tarafından sağlanan bilgiler arasında bugüne kadar doğrulanan toplam vaka sayısı, hangi ülkede kaç hasta olduğu, Corona virüsünden ölenlerin sayısı ve virüsten tamamen kurtulanlar gibi bilgiler mevcut. Paylaşılan bilgilere göre şu an doğrulanan 9 bin 776 vaka bulunuyor. Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 213, virüsten tamamen kurtulanların sayısı ise 187. Johns Hopkins Üniversitesi tarafından paylaşılan haritaya buradan ulaşabilirsiniz.

COVID-19 İzleyici haritası

Corona virüs salgınını takip edebileceğiniz bir diğer servis ise Microsoft'un "COVID-19 İzleyici" haritası. Bing ekibi tarafından hazırlana haritada yer alan bilgiler World Health Organization (WHO), U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) ve European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC) gibi kaynaklardan elde ediliyor.

Johns Hopkins Üniversitesi'nin haritasına oranla daha hızlı çalışan, mobil cihazlar için daha iyi bir deneyim sunan ve tamamen Türkçe olan COVID-19 İzleyici haritasına dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz. 

Koronovirüs Dünya Haritası |  Burak Özdemir

Corona virüs salgınını takip edebileceğiniz iki web sitesi sunmuştuk. Yeni takip edebileceğiniz bir diğer servis ise İstanbul Üniversitesi Enformatik Yüksek Lisans Öğrencisi olan Burak Özdemir'in Koronovirüs Dünya Haritası.

Burak Özdemir tarafından hazırlanan Türkçe koronavirüs haritasını ve istatistikleri incelememizi sağlayan bu servis, diğer sitelere göre kendine daha sık güncelliyor olması ve haritada ülkelere tıklayınca ülkelerle ilgili detaylara kolayca ulaşabiliyorsunuz. Tamamen Türkçe olan Koronovirüs Dünya Haritası'na dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Resim Galerisi

Yayın Tarihi: 19 Mart 2020 , Perşembe Bu haber 792 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA