Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Kimlik kartı yenilemek için son tarih ne zaman?

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Kimlik kartı yenilemek için son tarih ne zaman?
Yılbaşı yaklaşırken, eskiden nüfus cüzdanı diye adlandırılan T.C. kimlik belgesinin yenilemek için verilen süre yeniden gündeme geldi.

Yeni kimlik ve sürücü belgesi yenilenmesi ile ilgili tüm detaylar...

Ülkemiz geçtiğimiz yıllarda çipli kimlik uygulamasına geçti. Tüm vatandaşların, çok sayıda kolaylık ve imkanın sunulduğu yeni kimlik kartlarına belirlenen süre zarfında geçiş yapması sağlanacak.

Ancak bazı basın organları ve sosyal medyada çıkan yeni kimlik belgesinin yenilenme süresinin bu yıl sonuna kadar biteceği söylentisi kimliğini yenilemeyen insanlarda telaş oluşturdu. Yapılan açıklamaya göre; T.C. kimlik belgesi 2023 yılına kadar değiştirebiliyor.

Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'nden açıklama

Sinop Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Son zamanlarda bazı basın yayın organları ile sosyal medyada 2020 yılında TC kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinde yüksek artışlar olacağı, nüfus cüzdanı ve eski sürücü belgelerinin 2020 yılından itibaren geçerli olmayacağı, sürücü belgelerinin yenilenmesi için sağlık kurulu raporu isteneceği ve bu nedenle belgelerin değiştirilmesi gerektiği şeklinde asılsız haberler çıktığı anlaşılmıştır.

TC kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedellerinin her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de yeniden değerleme oranında artış yapılarak güncelleneceği, halen kullanılmakta olan nüfus cüzdanlarının TC kimlik kartı alıncaya kadar geçerli olduğu, sürücü belgeleri için mevcut uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan yenileme işlemlerine devam edileceği, vatandaşlarımızın asılsız haberlere itibar etmemeleri gerekmektedir” denildi.

Yayın Tarihi: 25 Aralık 2019 , Çarşamba Bu haber 962 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA