Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Kent Şurası: Yeni asgari ücret işçi kıyımlarına neden olabilir!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Kent Şurası: Yeni asgari ücret işçi kıyımlarına neden olabilir!
Kent Şurası Toplantısı’nda konuşan Hacıeyüpoğlu, “Asgari ücretin Bin 300 TL olması büyük işçi kıyımlarına neden olabilir” ifadelerini kullandı.

Kent Şurası’nın 56’ncı toplantısında şehrin gündemi konuşuldu. Şura Başkanı Abbas Delen’in başkanlığında yapılan toplantıya Belçika’nın Brüksel kentinde gazetecilik yapan Yusuf Çınal da konuk oldu. Kent Şurası Kurucu Başkanı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu, şehrin gündemini meşgul eden 1000 Yataklı Hastane ile ilgili konuştu. Hastanenin nereye yapılması gerektiği ile ilgili görüş belirten Hacıeyüpoğlu, “Korucuk’ta, Yenikent’te ve şehir merkezinde birer hastane bulunuyor. Yeni hastanenin Erenler Alancuma’da yapılmasının daha yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

MALİYET

Bin 300 TL’ye yükseltilecek olan asgari ücretle ilgili de görüşlerini dile getiren Hacıeyüpoğlu, “Asgari ücretin Bin 300 TL olması büyük işçi kıyımlarına neden olabilir. 40 işçi çalıştıran biri olarak ben de şimdi kara kara düşünüyorum. Bu rakam, kişi başı 300 TL’den 12 milyar gibi bir maliyet getirecek. Bu durumda ben ‘kaç kişiyi işten çıkarmak zorunda kalacağım’ diye düşünüyorum. Eğer hükümet bazı düzenlemeler yapmasa bu işin altından kalkmayız” diye konuştu.

AVRUPA

Toplantıya konuk olarak katılan Gazeteci Yusuf Çınal, Avrupa’nın Türkiye’ye bakış açısıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı. Çınal, “Bir Belçikalının Türkiye’yi özetlerken kullandığı cümleler, ‘Bir Fatih Terim, iki Aziz Yıldırım, üç Recep Tayip Erdoğan’dır” dedi. Brüksel’de bir Türk vakfın çatısı altında gazetecilik faaliyetlerine devam ettiğini anlatan Çınal, Avrupa’da da Türklerin gazete alma ve okuma alışkanlığının olmadığını söyledi. 

Yayın Tarihi: 30 Kasım 2015 , Pazartesi Bu haber 2181 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA