Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Katlı Pazar için tarihi bir çağrı! 'Yıkılıp-yeniden yapılmalı.'

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Katlı Pazar için tarihi bir çağrı! 'Yıkılıp-yeniden yapılmalı.'
Şehrin merkezinde bulunan ve fiziki ömrünü tamamlaması nedeniyle cazibesini kaybeden Katlı Pazarla ilgili olarak 'Yıkılıp-yeniden yapılsın' önerisi geldi.

Şehrin önemli bir noktasında bulunan ve 835 iş yerinin bulunduğu Adapazarı Katlı Pazar yeri esnafı, yenilik istiyor.

 Sakarya Seyyar Giyim Eşya Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe, Katlı Pazar'ın çok eskidiğini ve yenilenmesi gerektiğini ifade ederek, "Katlı Pazar yeri yıkılıp yerine esnafın daha modern şartlarda hizmet verebileceği, aynı şekilde vatandaşın da daha modern şartlarda alışverişini yapacağı AVM konseptin de bir çarşı yapılabilir'' dedi.

Katlı'da 835 iş yerinin bulunduğuna dikkat çeken Tepe, "Bugün en lüks mağazalarda çok kaliteli diye satılan ürünlerin bizim burada sattığımız ürünlerden çok farklı olduğunu düşünmüyorum. Asla kalite farkı yok. Tek fark ışıltılı fiziki mekanlar..Bugün Katlı Pazar binası maalesef fiziki ömrünü tamamladı. Binanın yenilenmesi lazım. Katlı Pazaryeri Sakarya'nın çok önemli bir konumunda, göz bebeği noktasında, stratejik bir yerde" dedi.

  Ada postası Gazetesine konuşan Tepe, "Esnafın daha modern şartlarda hizmet verebileceği, esnafın da vatandaşın da mutlu olacağı bir çarşı yapılabilir. Altına otopark yapılabilir, üstüne yeme içme yerleri, oyun alanları yani kısacası bir AVM konseptin de çok daha güzel bir çarşı haline dönüştürülebilir. Ama tabi kim yapacak bunu? Esnafın kendi arasında yapması mümkün değil, belediye neden yapsın ne işine yarayacak. Bu proje için bize TOKİ gibi Çevre Şehircilik gibi devlet eli lazım. Bireysel yapılması mümkün değil" ifadelerine yer verdi.

 Tepe bu talebini  her platformda sık sık dile getirdiğini ifade etti.  Tepe Vali İrfan Balkanlıoğlu ve Büyük şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile esnaf sorunları üzerine sık sık temas halinde olduklarını anlattı. Yerel yönetimlerin esnafın tüm sorunlarına yakın ilgi gösterdiğini dile getirdi.

Yayın Tarihi: 9 Kasım 2017 , Perşembe Bu haber 1486 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA