Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Karasu her yağmurda olduğu gibi yine sular altında kaldı.

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Karasu her yağmurda olduğu gibi yine sular altında kaldı.
Geçtiğimiz gün başta Sakarya olmak üzere tüm Marmara bölgesini etkisi altına alan sağanak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi. Meteoroloji Bölge müdürlüğünden edinilen bilgiler doğrultusunda yağışlarla ilgili Karasu Belediyesi Kriz Masasını oluşturdu ve o

Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tüm tedbirlerin alındığını belirten Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Bölgemiz ve Sakarya’nın Kuzeyi için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından verilen “Çok Kuvvetli Yağış” uyarısı gereğince; Karasu Belediye Başkanlığı olarak oluşabilecek olumsuzluklarda koordineli bir şekilde hizmet edebilmek için Fen İşleri Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde Kriz Masamızı gün içerisinde oluşturduk. Beklenilen sonuç olarak, öğle saatleri itibari ile hafif yağışla başlayan yağmur akşam saatlerinde Kuvvetli Yağış olarak İlçemizi etkisi altına aldı. Ani bastıran ve aralıklarla şiddetini beklemediğimiz ölçüde artıran yağış sonrasında bazı sokaklarımızda su baskınları yaşadık. Fakat yağmurun dindiği andan itibaren, hizmete geçirdiğimiz altyapı kanalları sayesinde kısa bir sürede su baskınlarını ortadan kaldırmış olduk” dedi.

Açıklamalarına devam eden Başkan İspiroğlu; “Genel olarak yüksek bölgelerimizdeki mahallelerimizin yağmurdan daha çok etkilendiğini tespit ettik. Gece boyunca ve gün içerisinde gerekli tüm çalışmalarımızı bu bölgelerimizde arttırarak gerçekleştirdik. Fen İşleri Müdürlüğü personellerimiz ve bu Müdürlüğümüze yakın olan birimlerimiz ile oluşturduğumuz kriz masasında alınan kararları harfiyen yerine getirerek daha üzücü sonuçların yaşanmasına engel olduk” dedi.

“Geleceğe Yatırım”

Yağmur suyu çalışmalarının, her geçen gün büyüyen Karasu için uzun vadeli bir çözüm sağlayacağını ifade eden Başkan İspiroğlu; “Çeşitli olumsuzluklar yaşamamak için geçtiğimiz yıl İlçemiz merkezinde altyapı çalışmalarımıza ağırlık verdik ve bir an önce tamamladık. Yağmur suyu tahliye çalışmalarımızın İlçede büyük bir rahatlama getireceğini daha önceden de belirtmiştik. Sabır ve titizlikle bu çalışmalarımızın büyük bir çoğunluğunu tamamladık. Hayata geçirdiğimiz altyapı projemizin genel uzunluğu yaklaşık 17 km civarında, son olarak yağmur suyu mazgal ve menfezleri ile kot farkından sebep yağmur suyu birikintilerinin ana hatlara deşarj edilebilmesi için ara bağlantı hatlarının yapımını tamamladık. Kutu menfez yapımının yanı sıra çeşitli ebatlarda beton künk borularını kullandığımız altyapı Projemiz ile güzergâh boyunca yaşanılabilecek sorunu çözecek uzunlukta olan yağmursuyu drenaj hattımızın sürekli takibini yapıyoruz. Projelerimize sabır ve destekleriyle yardımcı olan Karasu halkı sadece kendileri için değil, çocukları ve torunları için de hayatı kolaylaştıracak önemli yatırımlara şahit oldukları kanaatindeyim” dedi.

Yayın Tarihi: 26 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber 1272 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA