Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Haziran ayında 419 trafik kazası

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Haziran ayında 419 trafik kazası
Haziran ayı trafik verileri açıklandı

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından şehirlerarası ve şehir içi yollarda 2017 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 64.648 araç kontrol edilmiştir.

Haziran ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 790 araç trafikten men edilmiş, 44 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2017 yılı Haziran ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 178 maddi hasarlı, 239 yaralamalı, 2 ölümlü olmak üzere toplam 419 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 385 vatandaşımız yaralanmış, 2 vatandaşımız da hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgi ve desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyoruz.” Denildi.

Yayın Tarihi: 19 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber 1402 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA