Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı 4 güne mi çıkıyor?

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı 4 güne mi çıkıyor?
Meteorolojiden yapılan son açıklamaya göre kar yağışı 6 gün boyunca sürecek. Kar yağışının pazar günü yoğunlaşacağı uyarıları yapılıyor.

 Uzmanlar "1 metre kar yağacak" iddiasına itibar etmese de yağışların 60 santimetreye kadar çıkabileceği belirtiliyor. Ancak her gün havanın daha da soğuyacağı kesin. İşte bu sebeple uzmanlar, 2 günlük hafta sonu sokağa çıkma yasağının pazartesi ve Salı'yı da içine alacak şekilde 4 güne çıkarılmasını öneriyor. Ünlü meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen bu isimlerin başında geliyor.  

Meteoroloji dün, hava tahminlerini değiştirmiş ve pazar günün beklenen kar yağışının bugün sabah başlayacağını duyurmuştu.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünün son dakika hava tahmin raporuna göre Sakarya’da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı  5 gün etkili olacak. Cumartesi günü gece saatlerinden itibaren ise kar yağışı etkisini arttıracak.

Son yılların en iyi kar yağışı olacak

Meteoroloji Uzmanı Ahmet Uçar da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda harita paylaştı ve pazar günü turuncu ve kırmızı renkli alanların son yılların en iyi kar yağışını alacağını duyurdu.

Pazartesi ve salı daha kuvvetli olacak

Uzmanlardan ise flaş uyarılar gelmeye devam ediyor. İstanbul'u vurup geçecek kar yağışı hakkında konuşan isimler, sokağa çıkma kısıtlamasının pazartesi ve salı gününe kadar uzatılması gerektiği fikrinde. Meteoroloji Mühendisleri Odası Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Orhan Şen, pazar akşam saatlerinde yağacak karın pazartesi ve salı günü daha kuvvetli olacağını belirterek, şu bilgileri verdi:

Hafta sonu sokağa çıktma yasağı 4 güne çıkarılsın

“Çarşamba günü bizim üzerimizdeki sistemden kopuyor. Buna CUT-OFF diyoruz. Böyle olunca çarşambadan sonra sistemin beslenmesi duruyor. İstanbul’da karın bir metreyi geçeceğini söyleyemeyiz, nereden çıkarıyorlar. İstanbul’un merkezinde iç kesiminde olmaz."

Yayın Tarihi: 12 Şubat 2021 , Cuma Bu haber 634 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA