Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Geyve ve Taraklı’ya 35 Milyonluk Yatırım

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Geyve ve Taraklı’ya 35 Milyonluk Yatırım
SASKİ’nin Taraklı ve Geyve’de hayata geçireceği 35 Milyon TL’lik içme suyu projesine kredi onayı verildi. 2 etap halinde hayata geçirilecek yatırımla Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerinde kalan mahallelere 313 kilometre içme suyu hattı döşenecek.

Büyükşehir Belediye Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Komisyondan gelen maddelerin görüşüldüğü ve komisyonlara yeni havalelerin yapıldığı toplantıda SASKİ’nin Taraklı ve Geyve’de hayata geçireceği 35 Milyon TL’lik içmesuyu projesine kredi onayı verildi. 2 etap halinde hayata geçirirlecek yatırımla Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerinde kalan mahallelere 313 kilometre içmesuyu hattı döşenecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Başkanlığında toplandı. İlave 4 madde ile birlikte 80 gündem maddesi meclis üyelerinin onayına sunuldu.

Maddelere meclis onayı

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen maddelerden 20 ve 23.maddeler dışında yer alan 1’den 41’e kadar olan maddeler komisyondan geldiği haliyle kabul edilirken 3. madde için MHP Grubu red yönünde oy kullandı. 42. madde ise Hukuk Komisyonu’ndan geldiği haliyle kabul edildi. 20 ve 23. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda tekrar görüşülmek üzere geri gönderildi.

Yeni yönetmelik komisyonlara devredildi

İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’ndan gelen 43 ve 69. maddeler arasındaki 27 maddenin İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Estetik ve Sanat Kurulu Yönetmeliğinin yeniden hazırlanmış şekli olan “Mimari Estetik Komisyonunu Oluşumu ve Çalışma Esasları Yönetmeliği” ile ilgili 70. madde Hukuk Komisyonu ve İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından ortak olarak görüşülmek üzere oy birliği ile bu komisyonlara havale edildi. 71. madde oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

SASKİ kredilerine onay

SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından Taraklı ve Geyve’nin muhtelif mahallelerinde yapılacak olan İçmesuyu İnşaatı işi için 21 Milyon 500 bin TL, Kanlıçay (Karapürçek) İçmesuyu Arıtma Tesisi Rehabilitasyonu işi için 1 Milyon TL ve Sapanca İsale Hattı İnşaatı işi için 14 Milyon TL’nin İller Bankası A.Ş.’den 240 aya kadar kullanacağı kredi alımına ilişkin Büyükşehir Belediyesi’nin garantör olarak gösterilmesi, konuya ilişkin her türlü iş ve işlemin yürütülebilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na yetki verilmesine ilişkin olan 72, 73 ve 74. maddeler birlikte oylanarak kabul edildi. 75 ve 76. maddeler oy birliği ile kabul edilirken ilave 4 madde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

Yayın Tarihi: 15 Mart 2017 , Çarşamba Bu haber 1540 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA