Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

' Fabrikalar Sapancalıları işe almıyor'

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

' Fabrikalar Sapancalıları işe almıyor'
Gazipaşa Muhtarı Nimet Cebeci, ilçedeki bazı fabrikaların Sapancalıları işe almadığını bunu da açıkça söylediklerini iddia etti.

"SIRF SAPANCALI OLDUKLARI İÇİN"

Son dönemde bu konuda kendilerine gelen şikayetlerin sayısının arttığına dikkat çeken Cebeci, "Özellikle son 3-4 ay içerisinde bu konuda tarafımıza 20'ye yakın şikayet ulaştı. Kendi çabalarımızla araştırdık ve maalesef ki durumun doğru olduğunu tespit ettik. Sapanca'nın ekmeğini yiyen, ilçenin nimetlerinden faydalanan bu tesislerin, sırf Sapancalı olduğu için vatandaşları işe almaması son derece yakışıksız ve kabul edilemez bir davranıştır" dedi.

"GÖÇ VE İŞSİZLİK ARTACAK"

Bu durumun ilçedeki işsizlik oranını arttıracağına dikkat çeken Cebeci, "Burada tüm yöneticilere iş düşüyor. Sapanca'da olan tesisler, istihdamını öncelikli olarak ilçenin insanlarından sağlamalı. Bu aynı zamanda ilçenin işsizlik oranının düşmesi ve gelir seviyesinin yükselmesi için önemli. Şuan adını açıklamak istemediğim bazı fabrikalar sırf Sapancalı oldukları için gençlerimizi geri çevirmekte bunu da açıkça dile getirmektedirler. Bu durum ilçenin iş imkanlarının Sapancalılar tarafından değil dışarıdan gelen insanlar tarafından kullanılması ve ilçeye göçün artması demek. Konunun takipçisi olacağımızı buradan açıklamak istiyorum. Fabrikaların bu yanlıştan geri dönmeleri için ilçe yöneticilerimizin biran önce çalışma başlatması gerekiyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi: 30 Ekim 2017 , Pazartesi Bu haber 1516 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA