Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Erenler’in Yağmursuyu Ağı Güçleniyor

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Erenler’in Yağmursuyu Ağı Güçleniyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Erenler ilçesinde hayata geçirilen yağmursuyu projesine dair önemli açıklamalarda bulundu.

SASKİ tarafından Erenler’de hayata geçirilen yağmursuyu hattı projesinde çalışmalar sürüyor. Erenler için yeni bir yağmursuyu ağı oluşturduklarını belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “4 etaptan oluşan projenin ilk etabında Erenler için 7 kilometrelik içmesuyu hattı hattı inşa ediyoruz. Erenler’in sadece içmesuyu değil yağmursuyu altyapısını da garanti altına alıyoruz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Erenler ilçesinde hayata geçirilen yağmursuyu projesine dair önemli açıklamalarda bulundu. Dr. Rüstem Keleş, “Şehrimizin merkezi için önemli altyapı projelerini hayata geçirdik. Erenler ve Serdivan’da altyapı çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. İlçelerimizin 1999 depreminde zarar gören ve ihtiyacını karşılamayan hatlarını yeniliyoruz. Erenler için hayata geçirdiğimiz önemli projelerden birini de ilçemiz için inşa ettiğimiz yeni yağmursuyu ağı oluşturuyor. Bölge için 4 etaptan oluşan yağmursuyu ağı kuruyoruz. İlk etap kapsamında ilçemiz için yaklaşık 4 metre çapında dev yağmursuyu hattı inşa ediyoruz” şeklinde konuştu.

7 kilometrelik yeni hat

SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Erenler için hazırladığımız proje kapsamında sadece içmesuyu hatlarını yenilemiyoruz. Ayrıca ilçemizin ihtiyaç duyduğu alanlarda yağmursuyu ağını da güçlendiriyoruz. 4 etaptan oluşan projenin ilk etabında Erenler için 7 kilometrelik içmesuyu hattı inşa ediyoruz. Bu hattın 4 kilometrelik kısmını yaklaşık 4 metre genişliğindeki kutu menfez oluşturuyor. Proje kapsamında özellikle Erenler Modern Sanayi Sitesindeki yağmursuyu sorunu tamamen ortadan kaldıracağız. İnşa ettiğimiz yeni hatlar ile ilçemize entegre bir yağmursuyu ağı kuracağız. Hattın 2 bin 500 metresi tamamlandı. Ekiplerimiz bölgede çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. İnşallah yağmursuyu hatlarını da hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Erenler’in sadece içmesuyu değil yağmursuyu altyapısını da garanti altına alıyoruz” dedi.

Yayın Tarihi: 1 Nisan 2017 , Cumartesi Bu haber 1531 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA