Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Emekliye bayram ikramiyesi zam müjdesi!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Emekliye bayram ikramiyesi zam müjdesi!
Ramazan Bayramı'na kısa bir süre kala emeklilere zam müjdesi geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli bayram ikramiyesinin 1100 TL olacağını açıkladı. Bayram ikramiyeleri üç dönemdir bin lira olarak ödeniyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda emekli ikramiyelerine enflasyon zammı yapılacağı müjdesi vermişti. Ve beklenen açıklama geldi ve Erdoğan emekliler için bayram ikramiyelerini bin 100 lira olarak bayrama yetiştireceklerini açıkladı.

"Emeklilere bayram ikramiyesinin bin 500 lira gibi bir rakam konuşuluyor" şeklindeki soruya cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öyle bir şey yok. Ben ne dedim? 1000 artı enflasyon. Büyük ihtimalle enflasyon 85 gibi oluyor. Bunu inşallah 100'e tamamlayarak bin 100 yapacağız. 

Bunu da Meclise değil, bir kararname ile göndereceğiz. Vakit kaybetmeden süratle bayrama yetiştireceğiz" açıklamışında bulundu.

Emekliye bayram ikramiyesi ilk olarak 2018 yılında verilmeye başlandı.  Üç dönemdir bin lira olarak emeklilerin hesaplarına yatırılan ikramiyenin Ramazan bayramında artması bekleniyordu. İkramiyeler yaklaşık 13 milyon emekli ve vefat eden sigortalıların yakınlarına ödeniyor. Ödemeler Ramazan ve Kurban bayramları öncesi yapılıyor ve otomatik olarak emekli maaşı alınan hesaplara yatıyor.

Yayın Tarihi: 28 Nisan 2021 , Çarşamba Bu haber 504 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA