Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

El sanatları festivali başlıyor

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

El sanatları festivali başlıyor
1.si düzenlenecek olan Sapanca El Sanatları Festivali 20-23 Temmuz tarihleri arasında Kırkpınar'da gerçekleşecek.

Sapanca Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından düzenlenen festivalde Sakarya, Kocaeli, Ankara, İstanbul, Bursa, Muğla ve Bolu illerinden 135 katılımcının stantları yer alacak.

Ekin Uzunlar, Kürşat Gürel, Orçun Çakıroğlu ve Gökçe Erdoğan konserlerinin de düzenleneceği festivalde çanta-cüzdan tasarımı, ebru, çini, cam sanatı, keçe sanatı, seramik, dikiş-nakış, resim, tel kırma, filografi ve iğne oyası gibi çeşitli branşlarda yapılmış el sanatları ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Festivalin Sapanca Belediyesi olarak ilk kez düzenlendiğini belirten Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, belediye olarak kültür, turizm ve eğitim faaliyetlerine önem verdiklerini söyledi.

4 gün sürecek festivalde 117 el sanatları, 18 adet ise gıda standı bulunduğunu ifade eden Yılmazer,"Kültür müdürlüğümüzün faaliyetleri kapsamında belediye olarak yeni bir etkinliğe imza atmanın heyecanını yaşıyoruz. Etkinliği planlardan el sanatları olması kaydıyla her türden çeşitli stantları bir araya getirmeye çalıştık. Sadece Sakarya'dan değil yaklaşık 7 ilden katılımcılarla birçok branşta eserlerini Sapanca'da sergileyecekler. Sadece stant sunumları değil ziyaretçilerimizin daha güzel vakit geçirmeleri amacıyla farklı etkinlikleri de festivalimize dahil ettik. Perşembe günü saat 19:30'da açılışını gerçekleştireceğimiz ve 4 gün sürecek olan festivalimizde 4 farklı sanatçımız yer alacak. Tüm vatandaşlarımızı festivalimize davet ediyoruz."dedi

Yayın Tarihi: 19 Temmuz 2017 , Çarşamba Bu haber 1542 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA