Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Ekrem Yüce; Sektörün Lokomatifi Sakarya Olacak

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Ekrem Yüce; Sektörün Lokomatifi Sakarya Olacak
Bu yıl 3’sü düzenlenecek Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nin 16-19 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceğini belirten Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Coğrafi konumu, çevreci sanayisi, turizm potansiyeli, doğal güzellikleri ve tarımsal

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 16-19 Eylül tarihleri arasında bu yıl 3’sü düzenlenecek Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali öncesinde Hürriyet Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Sapanca Kırkpınar’da 50 bin metrekarelik alanda sektörün en kapsamlı organizasyonuna ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, ilgili olan tüm vatandaşları davet ederek, pandemi kurallarının harfiyen uygulanacağını da hatırlattı.

Çiftçiye Destek

Sakarya’nın ülkenin en verimli topraklarına sahip şehirlerinden biri olduğunu ifade eden Yüce, “Kalkınmanın en önemli sacayaklarından biri de tarımdır. Biz de şehrimizin tarım potansiyelini çok iyi biliyor ve bu alanda çok özel ve örnek çalışmaları hayata geçiriyoruz. Tarımda kalite ve verimliliğin çok önemli bir parametre olduğu gerçeği ile çiftçimizi ve üreticilerimizi desteklemeye Büyükşehir Belediyesi olarak desteklemeye devam edeceğiz. Coğrafi konumu, çevreci sanayisi, turizm potansiyeli, doğal güzellikleri ve tarımsal çeşitliliğiyle farklı bir şehir olan Sakarya’yı inşallah bu değerleriyle birlikte geleceğe hazırlayacağız” dedi.

Örnek Şehir

Sakarya’nın peyzaj ve süs bitkiciliği sektöründe ülkenin lokomotif şehirlerinden biri olduğu dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Üretimle birlikte sektör güçleniyor, Sakarya peyzaj ve süs bitkiciliğinde ülkemizin örnek şehirlerinden biri haline geliyor. Sadece yurtiçinde değil, yurtdışına da ihracat yapan bir konumdayız. Bilindiği üzere yeni mimari anlayışta da peyzaj çok özel bir konumda yer alıyor. Kentsel dönüşümün yaygın olduğu günümüzde bu sektöre de duyulan ihtiyaç artıyor. Biz Sakarya olarak hazırız. Yerel yönetimlerimizle, üreticimizle peyzaj ve süs bitkiciliği sektöründe ülkemizin dünyaya açılan kapısı olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha Çok Üretim ve ihracat Hedefi

16-19 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar’da bu yıl 3.’sü düzenlenecek festivalde pandemi kurallarını titizlikle uygulayacaklarını ifade eden Başkan Yüce, “4 gün boyunca devam edecek festivalimiz için alandaki çalışmalarımızı tamamladık. Sektörün en önemli temsilcilerinin, ilgili paydaşlar ve vatandaşlarımızla buluşacağı festival, şehrimizin tanıtımına katkı sunacağı gibi sektörün gelişimini de hızlandıracak. İnşallah Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi daha fazla üretecek, daha fazla çalışacak, daha fazla ihraç edeceğiz. 3.’sünü gerçekleştireceğimiz Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali’nin hayırlı olmasını diliyor, tüm ilgilileri bekliyorum” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 11 Eylül 2020 , Cuma Bu haber 615 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA