Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Dursun Ali Erzincanlı, Alemdar'ın Konuğu Oldu

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Dursun Ali Erzincanlı, Alemdar'ın Konuğu Oldu
Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle sevenlerine şiir ziyafeti sunmak için Serdivan’a gelen Dursun Ali Erzincanlı, program öncesi Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın konuğu oldu.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette KYK Sakarya İl Müdürü Arif Özsoy da yer aldı.

Karanlık Geceye Işık Tuttu

Anlamlı ve duygu yüklü şiirlerinin yanı sıra güçlü yorumlarını da ilgiyle ve beğeniyle yakından takip ettiklerini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Dursun Ali Erzincanlı’nın 15 Temmuz gecesi 30 kurşunla şehit edilen Astsubay Ömer Halis Demir için yazdığı “30 Kuş” şiirinin o karanlık geceye ışık tuttuğunu ifade ederek yaşananların hafızalarda tazeliğini koruması ve gelecek nesillere aktarılması adına önemli bir eser olduğunun altını çizdi.

Hainlik En Büyük Darbe

Şiirin aslında o gece kendiliğinden oluştuğunu ve sadece yaşananları kelimelere döktüğünü belirten Erzincanlı, “Bu millet en büyük darbeyi kardeş bildiği hainlerden yedi. Allah-u Teala bu milletin bir daha böyle acılar yaşamasını nasip etmesin.” dedi.

Estetik Ve Ferah

Belediye hizmet binası ile kültür ve kongre merkezini çok beğendiğini de ifade eden Dursun Ali Erzincanlı, dışarıdan bakılınca kemerli mimarisinin insanlara kucak açan estetik bir görünümü olduğunu, içeride ise şeffaf çalışma alanları ve geniş koridorları ile insanı ferahlatan bir mekan olduğunu belirtti.

Misafirperverliğinden dolayı Başkan Alemdar’a teşekkür eden Dursun Ali Erzincanlı, huzurla ve sağlıkla güzel çalışmalara imza atma temennisinde bulunarak, başarılar diledi.

Yayın Tarihi: 5 Nisan 2017 , Çarşamba Bu haber 1615 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA