Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Dünyada bir ilk! Aronia Meyveli pasta ilk Sakarya’da üretildi

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Dünyada bir ilk! Aronia Meyveli pasta ilk Sakarya’da üretildi
Ürettiği Marlenka ve Yaban Mersinli Pasta ile ödül alan Donuk Pasta sektöründe markalaşan Miraç Cake, ARONİA Meyvesinden yaptığı pasta ile Dünyada bir ilke imza attı.

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde hizmet veren Donuk Pasta sektöründe, Ürettiği Marlenka ve Yaban Mersinli Pasta ile ödül alan Miraç Cake, şimdilerde dünya çapında bir ilke imza attı. Sektöründe adeta ödüllere doymayan Miraç Cake, Yeşil çaydan 10 kat fazla etkiye sahip ARONİA Meyvesinden pasta üretti.

Dünyada bir ilki yaptıklarını belirten Miraç Cake Yönetim Kurulu Üyesi Cemil Vuraloğlu, “Gıda sektöründe 1998 yılında Miraç Pastaneleri adı altında Sapanca İlçesinde başladık. Market ve unlu mamulleri sektörü derken 2010 yılında Donuk Pasta sektörüne girmiş olduk. 2014 yılında Miraç Pastanelerini daha kapsamlı şekilde yenilemiş olduk. 2015 yılında Uluslararası Gastronomi yarışmalarında Gümüş Madalya aldık. 2017 yılında ise Yaban Mersinli pasta ile 3 Ödül aldık. Sonraki yıllarda Donuk Pasta sektöründe her geçen gün ürün yelpazesini daha da genişleterek yaymaya çalıştık” dedi.

Vuraloğlu, “ARONİA Meyvesi Sakarya Valiliği önemli bir desteğiyle İlimizin verimli arazilerinde fideleri dikilmekte. Bildiğimiz kadarı ile Valilik, Sakarya Ticaret Borsası (STB), İl Tarım ve Ormancılık Müdürlüğü ile Uluslararası Tarım ve Gıda Konfederasyonu (TARIMKON) arasında imzalanan iş birliği protokolüyle bitkinin uluslararası pazara sunulması planlanıyor. Son dönemin popüler meyvesi süper bitki olarak tanımlanıyor. Çünkü faydaları saymakla bitmiyor. Enerji veriyor hazmettiriyor antioksidan özelliğiyle birçok hastalığa karşı koruyor. Uzmanlar tarafından meyvenin yaşlandırmayı geciktirdiği gibi kilo kontrolü sağladığı saptandı. Bizde Hollywood yıldızları ile başlayıp Türkiye’ye uzandı akımın adı olan ARONİA Meyvesini Sakarya ekonomisine katkı amacı ile pastamızda kullandık. Çokta başarılı oldu. Dünya’da Yeşilçay’dan 10 kat daha etkili olan ARONİA Meyvesinden pastayı ilk biz yapmış olduk. Bunun da haklı gururunu yaşıyoruz. Bu ürünün nasıl ki bir Islama Köfte gibi sadece ilimizde değil Sakarya’yı temsilen Türkiye genelinde tanınması ve yaygınlaşmasını istiyoruz.  Marka haline gelmesini arzu ettiğimiz ARONİA Meyvesinden yaptığımız pastamızla birlikte toplamda 3 ürün ile Gastronomi yarışmalarına katılmak istiyoruz.” dedi.

Cemil Vuraloğlu, "Donuk Pasta sektöründe Sakarya'dan Dünyaya açılan bir pencereyiz. Ağızlarda farklı, lezzetli tatlar bırakmayı amaç edindik. İnsanlarımızın keyifle gülümsemesine bir neden olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

 ARONİA Meyvesi faydaları; Kansere karşı önleyici etkisiyle tanıdığımız ARONİA meyvesi, bağışıklığı artıran ve enfeksiyonların tedavisini hızlandırma özelliğinden dolayı birçok ülkede corona virüs tedavisinin yanında takviye olarak kullanılıyor. Süper meyve” olarak adlandırılan aronya, kandaki kolesterol seviyesini dengede tutarak damar tıkanıklığının ve pıhtı oluşumunun önüne geçer. Kan damarlarını güçlendirmeye yardımcı olmakta. Aynı zamanda ARONİA meyvesi, saman nezlesi, sinüzit ve astım semptomlarını hafifletmekte.

Yayın Tarihi: 28 Eylül 2022 , Çarşamba Bu haber 260 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA