Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç'a 1 milyon liralık dava!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Engin Özkoç'a 1 milyon liralık dava!
Son dakika gelişmesine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’li Engin Özkoç hakkında 1 milyon liralık manevi tazminat davası açarak suç duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında Cumhurbaşkanı'na hakaretten soruşturma başlatmış, Engin Özkoç'un Meclis'te yaptığı basın toplantısında Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli sözler sarf edildiğinin tespit edildiği belirtilmişti.

Açıklamada, Özkoç'un Twitter hesabından yaptığı paylaşım ve TBMM'deki konuşma içeriğinin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesinde düzenlenen "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçu kapsamında kaldığının değerlendirildiği ve hakkında "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan resen soruşturma başlatıldığı bildirilmişti.

Edepsiz açıklamalar için 1 milyonluk TL'lik dava

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li Engin Özkoç hakkında 1 milyon liralık manevi tazminat davası açarak suç duyurusunda bulundu. Haberi Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın twitter hesabından verdi.

CHP'li Engin Özkoç ne dedi? Erdoğan dava açınca attığı twite bakın

TBMM'deki kavganın sebebi olan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 'düşmanın' bile kullanmayacağı bir dille hakaretler etmişti. Erdoğan 1 Milyon TL'lik dava açınca Engin Özkoç'tan yeni twitler geldi.

Meclis dün eşi benzeri görülmemiş yumruklu bir kavgaya sahne olmuştu. Bu kavganın sebebi CHP Grup başkanvekili Engin Özkoç'un oturumdan önce yaptığı basın toplantısıydı. Engin Özkoç o toplantıda 'edep' ve 'eleştiri' sınırlarını hayli aşıp Erdoğan'a alenen hakaret etti.

1 milyonluk davayı duyunca attığı twit

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 1 milyon liralık tazminat davası açınca Engin Özkoç, twitter hesabından tek cümlelik bir paylaşım yaptı. Özkoç, hakaret içeren konuşmasını bir kez daha yayınladı ve şu twitleri attı:

 

Resim Galerisi

Yayın Tarihi: 5 Mart 2020 , Perşembe Bu haber 770 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA