Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Çocuklar hayallerini yoğuruyor

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Çocuklar hayallerini yoğuruyor
Çocuklar hayallerini Serdivan Çocuk Akademisi Seramik Atölyesi’nde kendi elleriyle şekillendiriyor.

Çocuklar hayallerini yoğuruyor

Çocuklar hayallerini Serdivan Çocuk Akademisi Seramik Atölyesi’nde kendi elleriyle şekillendiriyor.

9-14 yaş arası öğrenciler; Serdivan Çocuk Akademisi Seramik Atölyesi’nde aldıkları teorik bilginin ardından ürünleri şekillendirmeden kurutmaya, pişirmeden renklendirmeye kadar hamurun seramik olma sürecini birer birer deneyimliyor.

Özgün Eserler Üretiliyor

Seramiğin üretim aşamalarını öğrenen ve bir eserin nasıl şekillendirildiğini bizzat yaşayarak tecrübe eden öğrenciler, elleriyle yoğurdukları seramik çamurundan özgün eserler ortaya koyuyor.

Sadece Yetenekleri Değil Kasları Da Gelişiyor

Serdivan Çocuk Akademisi’nden yapılan açıklamada; Elle seramik şekillendirme yöntemlerini kullanarak insan ve hayvan formları, çanak ve çömlekler, vazolar, kalemlikler, duvar süsleri yapan öğrencilerin üretme yeteneklerini keşfederek üç boyutlu ürünler yapmanın yanı sıra hamuru yoğurma esnasında bilek ve parmak kaslarının gelişimi ile el ve göz koordinasyonunun kuvvetlenmesine katkı sağladığını belirtti.

Seramik Atölyesi derslerinde keyifli vakit geçiren öğrencilerin aynı zamanda sabırlı olma, gözlem yapma, dikkat, disiplin ve iş birliği becerilerini geliştirme fırsatı bulduğu ifade edildi.

Yayın Tarihi: 2 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber 1181 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA