Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Bisikletli ulaşımda Sakarya pilot il

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Bisikletli ulaşımda Sakarya pilot il
Bisiketli ulaşımın yaygınlaşması konusunda Sakarya pilot il olarak seçildi. Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “Bisiklet yolu ağımızı 30 kilometrenin üzerine çıkaracağız. Bisikleti entegre ulaşımın bir parçası haline getireceğiz. Bisiklet yollarımız şeh

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, bisikletli ulaşımın sağlanması konusunda Sakarya’nın pilot il olarak belirlendiğini açıkladı. Pistil, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin şehrimize yaptıkları ziyarette dosyamızı kendilerine iletmiştik. Daha sonra bakanlığımızdan heyet geldi. Kendilerine çalışmalarımızı ve hedeflerimizi anlattık. Çok memnun kaldılar. Çalışmalarımızı beğendiklerini dile getirdiler. İnşallah bisikletli ulaşım konusunda örnek şehir olacağız” dedi.

30 kilometre

Pistil, “Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması için Büyükşehir Belediyesi olarak örnek çalışmalara imza atıyoruz. Daha önce şehrimizin muhtelif bölgelerine bisiklet yollarını kazandırdık. Yeni hizmete aldığımız duble yol ve bulvar çalışmalarımızda da bisiklet yollarına yer verdik. Mevcut bisiklet yolu ağımız şuan için 18 kilometre. İnşallah yeni duble yol ve bulvar çalışmalarımızla bu rakam 30 kilometrenin üzerine çıkacak” diye konuştu.

Entegre ulaşımın bir parçası olacak

Pistil açıklamalarını şu şekilde sürdürdü; “Bizim için en önemli detay bisikletin entegre ulaşımın bir parçası haline gelecek olmasıdır. Toplu taşımaya entegre bir şekilde kullanılmaya başlanacak. Mevcut yollarımız birbirine entegre edilecek. Bisiklet yolları şehrimizin cazibe merkezlerini yani Sakarya Üniversitesi, Kent Park, Donatım Garajı, Ofis Garajı, Serdivan AVM, Agora AVM ve Kipa AVM gibi alanları birbirine bağlamış olacak. Bisiklet yolu entegrasyonuyla birlikte akıllı bisiklet uygulaması da başlayacak. Bisiklet yollarının yaygınlaşmasıyla trafikteki özel araç sayısı azalacak” ifadelerini kullandı.

Yayın Tarihi: 19 Ekim 2017 , Perşembe Bu haber 1394 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA