Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Başkan Toçoğlu’ndan O Bölgeye Müjde

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Başkan Toçoğlu’ndan O Bölgeye Müjde
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karaman Atıksu Arıtma Tesisi üzerinin kapatılacağı projede devam eden montaj çalışmalarını inceledi.

Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’nde zaman zaman yaşanan koku problemini ortadan kaldıracak projenin montajında sona gelindiğini belirten Başkan Toçoğlu, “Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve terfi merkezlerimizin üzerini kapatıyoruz. 32 Evler, Yazlık ve Dörtyol’da bulunan terfi merkezlerimizde işlemler tamamlandı. Arıtma tesisimizde de artık çalışmalarda sona doğru yaklaştık. Karaman bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için inşallah yakın zamanda müjdeli haberi vereceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karaman Atıksu Arıtma Tesisi üzerinin kapatılacağı projede devam eden montaj çalışmalarını inceledi. SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş’ten çalışmalar ile ilgili bilgi alan Başkan Toçoğlu, “Karaman bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için inşallah yakın zamanda müjdeli haberi vereceğiz. Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve terfi merkezlerimizin bulunduğu bölgede zaman zaman çeşitli nedenlerle yaşanan koku sorununu tamamen ortadan kaldırıyoruz. Karaman Atıksu Arıtma Tesisi ve terfi merkezlerimizin üzerini kapatıyoruz. Atıksu terfi merkezlerimizde montajlar tamamlandı. Karaman Atıksu Arıtma Tesisinde de çalışmalar sona yaklaştı” şeklinde konuştu.

Söz verdiğimiz gibi

Dünyanın birçok yerindeki örneklerin incelenerek şehrimiz için özgün bir proje geliştirildiğini belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Sakaryamız için hayata geçirdiğimiz projelerle kanalizasyon ağımızı her geçen gün daha da genişletiyoruz. İnşa ettiğimiz hatlar ile topladığımız atıksuları Karaman Atıksu Arıtma Tesisinde ileri teknoloji ile dünya standartlarında arıtıyoruz. Tesisimizin bulunduğu bölgede zaman zaman çeşitli nedenlerle koku sorunu yaşanıyordu. Bu konuda gerek yurt içi gerek yurt dışında birçok uygulamayı inceleyerek özgün bir proje hazırladık. 5 milyon liralık proje ile 32 Evler, Yazlık ve Dörtyol’da bulunan terfi merkezlerimizin üzerini kapattık. Karaman Arıtma Tesisi’nde ise ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerini kullandı.

Terfi merkezlerinde işlem tamam

Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak altyapı anlamında şehrimizin 16 ilçesinde birçok projeyi söz verdiğimiz gibi hayata geçirdik. Hamdolsun birçok yatırımımızı tamamlayarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Birçoğu da devam ediyor. 32 Evler, Yazlık ve Dörtyol’da bulunan terfi merkezlerimizin kapama işlemleri tamamlandı. Arıtma tesisimizde de artık sona doğru yaklaştık. İnşallah kısa süre içerisinde projemizin tamamlanmasıyla bölgedeki koku problemi kesin çözüme kavuşmuş olacağız. Projemiz şehrimize ve bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

Yayın Tarihi: 24 Nisan 2017 , Pazartesi Bu haber 1488 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA