Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Barış Masası Karasu'da Kuruldu!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Barış Masası Karasu'da Kuruldu!
Karasuspor ile As Akyazıspor arasında geçtiğimiz aylarda yaşanan gerginlik nedeniyle iki ilçe takımının Kulüp Başkanları ve Belediye Başkanları dostluk yemeğinde bir araya gelerek barış ve kardeşlik mesajları verdiler.

Süper Play-Of’ta yaşanan Karasu spor-Aş Akyazı spor gerginliğine her iki ilçenin protokol üyeleri el attı. Karasu Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen yemekli toplantıda Akyazı Belediye Başkanı Hazan Akcan, Akyazı Kaymakamı Ömer Kalaycı, Akyazı garnizon komutanı Yzb. Mustafa Hekimoğlu, Emniyet müdür vekili İshak Göz, Muhtarlar Derneği Başkanı Bekir Durmuş, yöneticiler Hüseyin Kaliç İsmet Öztürk, Hayri Curoğlu, Hasan Cengiz, Sait Beşir, As Akyazıspor Başkanı Şener Bayraktar.

Karasu İlçesini temsilen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Emniyet müdür vekili Uğur Demirel Karasu Esnaf Odası Başkanı İlyas Balcı, Kulüp idari menajeri Hasan Özkan ve Kulüp Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu katıldılar.

Yeni mahalle Kıyı balık lokantasında yapılan toplantı yaşanan gerginlikler üzerine olayı yumuşatmak ve gerginliği gidermek için, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan şunları söyledi, üç beş kendini bilmez kişinin spor adına iki İlçemizi asla düşman kılamaz bizle yerel idareciler olarak oynayacağımız lig maçında hep beraber el ele sahaya her iki takımın türbinlerine giderek selamlayacağız sporda en çok sevilen futbol branşında asla düşmanlık değil kardeşlik el ele olmalıdır dedi.

Karasu Belediye başkanı Mehmet İspiroğlu, Futbolda şiddet yoktur. Sporla ilgilenen insanlar eskiden önder insanlardı. Bizler ve sizler gençlere örnek olmak. Onlara ağabeylik yapmak zorundayız. Unutulmaması gereken şudur ki, bizler bu gibi tatsızlıklara mahal vermememiz gerekmektedir. Bizler her iki İlçe yöneticileri olarak her iki takım seyircileriyle birlik beraberlik içinde maçlara gidip huzur içinde izlemeliyiz dedi.

Her iki ilçeninde ileri gelen yöneticilerin bir araya geldiği yemekte birlik beraberlik ve dostluk mesajları verdiler .

Yayın Tarihi: 27 Mart 2017 , Pazartesi Bu haber 1646 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA