Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Astra Group Sakarya Büyükşehir Selçuk Ernak İle Anlaştı

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Astra Group Sakarya Büyükşehir Selçuk Ernak İle Anlaştı
Astra Group Sakarya Büyükşehir Basketbol Takımı yeni Koç Selçuk Ernak için imza töreni düzenledi.

Astra Group Sakarya Büyükşehir Basketbol Takımında Başantrenör Burak Bıyıktay'ın yerine getirilen Selçuk Ernak için imza töreni düzenledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Orhan Bayraktar, Ormanpark’taki törende, sezon başında güzel bir organizasyon ile lige çok iyi başladıklarını söyledi. Daha sonra uyumun bozulduğunu hissettiklerini ve kan değişimine ihtiyaç duyduklarını dil getiren Bayraktar, 'Hedeflerimiz doğrultusunda önemli bir isim olan Selçuk Ernak hocamızı takımımızın başına getirdik.' dedi.

Basketbol Şube Başkanı Akif Köse ise, Süper Lig hedefi olan bir takım olduklarını belirterek, 'Süper Lig’de de ilk sekiz içerisinde yer alarak Avrupa kupalarına katılmak istiyoruz. Yeni hocamız Selçuk Ernak’ı bu hedeflerimiz için uygun bularak takımımızın başına getirdik.' şeklinde konuştu.

Yönetim Kurulu Üyesi Akgün Altuğ da Burak Bıyıktay’la karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını ifade etti.

- 'Hedefimiz bu spor şehrini Süper Lig'e ve Avrupa'ya taşımak'

Selçuk Ernak ise organizasyonun başarısı için kendisine duyulan güvenden memnun olduğunu ifade etti. Sakarya'nın Türk sporuna kattığı değerler ve heyecanlı izleyicisi ile spor kenti olduğunu vurgulayan Ernak, 'Bizim buradaki hedefimiz bu spor şehrini Süper Lig'e ve Avrupa'ya taşımak. Böyle güzel ve profesyonel bir organizasyona sahip bir takıma imza atmak için ikna olmam zor olmadı. Buradan önceki kulüplerde çok uzun yıllar görev yaptım. Burada da uzun yıllar kalarak Sakarya şehrine başarılar yaşatmak istiyorum.' diye konuştu.

Yönetim ile Astra Group arasındaki uyumun işini çok kolaylaştıracağını ifade eden Ernak, transfer için zamanlarının kısıtlı olduğunu, yeni transfer için oyuncu arayışında olduklarını aktardı.

Öte yandan Astra Group Sakarya Büyükşehir Basketbol Takımı, TBL 26. hafta programı kapsamında Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübü’nü konuk edecek. 4 Mart Cumartesi günü Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda oynanacak mücadelede Selçuk Ernak da takımının başında ilk karşılaşmasına çıkacak.

Yayın Tarihi: 4 Mart 2017 , Cumartesi Bu haber 1739 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA