Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Agdaş kış gelmeden uyardı !

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Agdaş kış gelmeden uyardı !
Sakarya’da doğalgaz dağıtımını üstlenen AGDAŞ, kış bastırmadan baca temizliği, kombi, soba gibi yakıcı cihaz bakımlarının bir an önce yapılmasını önerdi.

AGDAŞ KIŞ GELMEDEN UYARDI

Hava sıcaklıklarındaki düşüşle birlikte Sakarya’da kombiler yavaş yavaş yanmaya başlayacak. AGDAŞ İşletme Müdürü Aziz Ümit Karataş’tan doğal gaz kullanımı ile ilgili uyarı geldi. AGDAŞ’ın kışa hazır olduğunu belirten Karataş, Sakaryalıların da üzücü olaylarla karşılaşmamak için tedbir almaları, havaların daha fazla soğumadan şofben, ocak ve kombi gibi yakıcı cihazların yıllık bakımlarının mutlaka yetkili firmalara yaptırmaları gerektiğini söyledi. Bunun yanı sıra doğalgaz kullanıcılarının tesisatlarına kesinlikle müdahale etmemeleri ve yetkisiz kişilere müdahale ettirmemeleri de çok büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Aziz Ümit Karataş, bağlantıların ve tesisatın kurallara uygun olduğunda doğalgazın çok güvenli bir yakıt olduğunu belirterek, “ERDEM Holdingin gücünü arkamıza alarak yaptığımız 3000 kilometrelik altyapı ağımızla Sakarya’nın büyük bir kesimine doğalgaz dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Doğru kullanıldığında doğalgazın en güvenli ve en ucuz yakıt olduğunu unutmayalım.” dedi.

MENFEZLERİ ASLA KAPATMAYIN

 

Aziz Ümit Karataş, en sık tekrarlanan hataları anlatarak doğalgaz kullanıcılarını, şöyle uyardı: “Doğalgaz havadan daha hafif ve kuru bir gaz olduğu için kaçak olduğunda havaya yükselir ve menfezlerden dışarıya çıkar. Ortam havalanmasını sağlayan havalandırma menfezlerinin kapatılmış olması durumunda ise gaz içerde birikerek büyük bir tehlike oluşturur. Bu sebeple menfezlerin asla kapatılmaması gerekiyor.” dedi.

GAZ KAÇAĞINA DİKKAT

Vatandaşların herhangi bir gaz kaçağı ile karşı karşıya kaldıklarında paniğe kapılmamalarını isteyen Aziz Ümit Karataş, “Ortamda herhangi bir gaz kaçağı hissedildiğinde paniğe kapılmadan ortam dışına çıkarılmalı. 7/24 saat hizmet veren Doğal Gaz Acil 187 servisimiz aranmalı, ekipler gelene kadar doğal gaz vanaları kapatılarak pencereler açılmalı ve havalandırma yapılmalı” diyerek vatandaşları uyardı.

KOMBİ BAKIMINIZI YAPTIRABİLECEĞİNİZ FİRMALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yayın Tarihi: 23 Ekim 2015 , Cuma Bu haber 2141 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA