Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

Acelle Yaylası’nda büyük şenlik başlıyor

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

Acelle Yaylası’nda büyük şenlik başlıyor
Aşını Ol Gel,Olmadıysan Yine Gel, Aşını ”Acelle”de Ol.

Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki Acelle yaylasında 6-8 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek 32’inci Acelle Yayla Şenlikleri’ne geri sayım başladı. Bu yıl pandemi nedeniyle ‘Aşını ol gel; olmadıysan yaylada ol yine gel’ sloganıyla gerçekleştirilecek şenliklere on binlerin katılması bekleniyor.

Türkiye’nin en büyük yayla şenliklerinden olan Sakarya Akyazı’da düzenlenen Acelle Yayla Şenlikleri’nin bu yıl 32’incisi düzenleniyor. 6-8 Ağustos tarihleri arasında 3 gün 3 gece sürecek şenliklerde pandemi tedbirleri alınacak, aşı kampanyası yürütülecek. ‘Aşını ol gel; olmadıysan yaylada ol yine gel’ sloganıyla gerçekleştirilecek şenliklere on bilerin katılması bekleniyor. Ünlü Sanatçılar Aslı Hünel, Onay Şahin, Volkan Aslan Yasemin Yıldız, Aslıhan Çiçek ile Mustafa Bayraktar’ın sahne alacağı şenliklerde kemençe, davul ve zurna eşliğinde keyifli anlar yaşanacak.

SELVİTOP: AŞINI OL GEL, OLMADIYSAN YAYLADA OL

Şenlik Koordinatörü ünlü sunucu Necati Selvitop, bu yıl 6-8 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek Sakarya Akyazı Acelle Yayla Şenliklerinde dünyayı etkisi altına alan Covit-19 pandemisine karşı aşı kampanyası temasını öne çıkaracaklarını söyledi. Selvitop, “3 gün 3 gece sürecek şenliklerde ‘Aşını ol gel, olmadıysan yaylada ol yine gel’ sloganı ile vatandaşlarımıza aşı olmaya davet ediyoruz. Sosyal farkındalık oluşturalım istedik. Sağlık Bakanlığımızın fedakar personellerinin gece gündüz il, ilçe, köy, mahalle ve sokak sokak dolaşıp aşılama yaptığı günümüzde bizlerde sivil toplum kuruluşları olarak bu mücadeleye duyarsız kalmamız mümkün değil. Her yıl on binlerin katıldığı Acellle Yaylamızda giriş ve şenlik alanı içerisinde aşılama kampanyası noktalarında vatandaşlarımıza ekiplerce aşılama yapılacak. Kampanyamıza; Sağlık ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sakarya Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, İlçe Kaymakamımız Sayın Yakup Güney, Akyazı Belediye Başkanımız Sayın Bilal Soykan ve tüm ekibi İlçe Sağlık Müdürlüğümüz destek vermektedirler. Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz, herkesi şenliğimize bekliyoruz” dedi.

ACAR: HERKESİ BEKLİYORUZ

Acelle Yaylası Güzelleştirme Derneği Başkanı Hanyatak Muhtarı Ahmet Acar da “Sakarya’nın ve Türkiye’nin en büyük en güzel yaylalarından olan Acellle Yaylamızda tüm yayla sevdalılarını aşı kampanyamıza katılmaya, Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. 3 gün 3 gece ünlü sanatçılarımızın katılacağı şenlikte vatandaşlarımızı gönüllerince eğlenmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Yayın Tarihi: 3 Ağustos 2021 , Salı Bu haber 633 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA