Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

81 ilde koronavirüs denetimi başladı!

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

81 ilde koronavirüs denetimi başladı!
Türkiye genelinde 81 ilde koronavirüsle mücadele kapsamında denetim yapılıyor. Ekipler; otobüs, dolmuş ve taksileri durdurarak vatandaşların maske takıp takmadığını ve sosyal mesafe kuralına uyup uymadığını kontrol ediyor.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdiği “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge ile 22 Temmuz Çarşamba günü (bugün) başta ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda denetim yapılacağı belirtilmişti.

Emniyet ekipleri Türkiye genelinde bugün sabah saatlerinde denetime başladı. Ekipler, otobüs, dolmuş ve taksileri durdurarak şoför ve yolcuların maske kuralına uyup uymadığını kontrol etti.

Kurallar hiçe sayılıyor

İstanbul’un Beşiktaş ilçesindeki Büyükdere Caddesi üzerinde oluşturulan denetim noktasında ekipler otobüslerde mesafe bırakmadan oturan yolculara sosyal mesafeyi korumaları yönünde uyarılarda bulundu. Maltepe’de durakta otobüs bekleyen vatandaşların ise yapılan tüm uyarıları dikkate almayarak sosyal mesafe kuralını hiçe saydığı görüldü.

"İşlerine yetişmek için minibüse bindiler"

Maltepe Zümrütevler Köprü üzerinde oluşturulan denetim noktasında ise fazla yolcu alan minibüs sürücüsüne bin 140 lira ceza kesildi. Ceza yiyen minibüs sürücüsü ise, “Yolcular ekmek parası kazanmak zorundalar, işlerine yetişmek için minibüse bindiler. Ekmek parası için. Bende para kazanmak zorundayım” diyerek kendisini savundu.

Listede nereler var?

Genelgeye göre valilerin yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde denetim uygulanacak yerler şöyle sıralandı:

Ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar.

Yayın Tarihi: 22 Temmuz 2020 , Çarşamba Bu haber 664 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA