Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

330 bin KOBİ'ye faizsiz kredi

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

En az 330 bin KOBİ'ye 50 bin liraya kadar faizsiz kredi paketi uygulamasını başlattıklarını açıklayan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, en geç haftaya netleşeceğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletiyle oluşturulacak kredi oranlarını açıkladı.
Canikli, “Konu ile ilgili yasa çalışması tamamlandı, bir Bakanlar Kurulu kararı çıkartacağız. En geç önümüzdeki haftadan itibaren, uygulamaya koyuyoruz. Piyasadan özellikle bu ekonomideki dalgalanma nedeniyle nakde ihtiyacı olacak tüm firmalara, hepsine istisnasız bu desteği sağlayacağız. Nefes alan herkese bu imkanı vereceğiz. Hayat belirtisi olan bütün firmalar kurtulacak, onların batmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Canikli, “15 bin KOBİ'ye 50 bin liralık faizsiz kredi vermiştik. Şimdi en az 330 bin KOBİ'ye 50 bin liraya kadar faizsiz kredi paketi uygulamasını başlattık. Hemen hemen ihtiyacı olan, şartları taşıyan tüm KOBİ'lere bu finansal desteği sağladık. Bununla ilgili yaklaşık 10,3 milyar liralık kaynak aktarılacak. KOBİ'lere kredi vermeye en küçükten, en çok ihtiyacı olandan başladık” açıklamasında bulundu.

Yayın Tarihi: 24 Şubat 2017 , Cuma Bu haber 1621 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA