Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!Enyakin.com, sorun anında en yakın hep yanında!
Arama Yap

2021 Yılı Sporun Enleri ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu

Adapazarinet.com - Sakarya'nın İlk Firma Rehberi

2021 Yılı Sporun Enleri ödül töreninde ödüller sahiplerini buldu
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör spor konfederasyonu işbirliğinde ülke genelinde, Amatör sporu yaygınlaştırmak, Amatör spor bilinci oluşturmak için Amatör spor haftası bir dizi etkinler ile kutlanıyor.

Sakarya Gençlik ve spor il müdürlüğü ile Sakarya Amatör spor kulüpleri federasyonu işbirliğinde Amatör spor haftası etkinlikleri içinde yer alan, 2021 yılı sporun enleri ödül töreni Adapazarı Orhangazi Kültür merkezinde, Adapazarı belediyesi destekleri ile  yapıldı.

Gençlik ve Spor il Müdürü Arif Özsoy ve Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba’nın ev sahipliğinde yapılan törene Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, SUBÜ Spor bilimleri Dekanı Prof. Dr. Nevzat Mirzeoğlu, SBB Gençlik ve Spor Daire Başkanı İlhan Şerif Aykaç, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, GİAD Başkanı Zafer Bekdemir, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, ASKF Yönetim Kurulu, Sporcular, Antrenörler, Hakemler, İdareciler ve Velilerin katılımları ile gerçekleşti., Branşlarında en başarılı sporcuların yanında, antrenörlerine de ödül verildi.

Tokyo 2020 Yaz Olimpiyatları ve Paralimpik Olimpiyatlarında başarı ile ülkemizi temsil edenler ile birlikte ilimiz ve ülkemiz s poruna hizmet etmiş kişilere Altın yıllar hizmet ödülleri de takdim edildi.

Sakarya ASKF Başkanı Yaşar Zımba yaptığı açıklamada “Burada bulunan sporcularımız, antrenör hakem ve idarecilerimiz. Pendemi döneminde sportif anlamda birçok kısıtlamaya tabi tutuldular. Antrenman yapamadılar, bazıları Corona ya yakalandı yada hasta oldu, antrenman yapamadı. Pandemi nedeni ile seyahatler ve şampiyonalar ile ilgili bir sorun ile karşılaştılar. Bu kadar soruna rağmen burada bulunanlar başarılı oldular ise, bizlere taltif etmek düşer. Sporcularımız geleceğimiz Sporcular bu ülkenin yarınları.  Sporcularımızı, antrenör ve hakemlerimizi, idarecilerimizi başarılarından dolayı kutluyoruz. Güzelim ülkemizi, ilimizi onurlandırdıkları, en en iyi şekilde temsil ettikleri için ve hizmetleri için  şükranlarımı sunuyorum. Sporcularımızı onurlandırmak için törenimize gelen herkese, destekleri için Adapazarı bele diyesine, tören için emek harcayan il müdürlüğü çalışanlarına ve ASKF yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ederim.

SPORCULAR

1. FURKAN ESAT ÖZDİN (ATICILIK AVCILIK) HAVALI SİLAHLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1.

2. UMUT UYSAL (ATLETİZM) DÜNYA GENÇLER ATLETİZM ŞAMPİYONASI 6.

Bursa da yapılan büyükler Türkiye şampiyonasında 10.39 ile Türkiye rekoru kırdı. Ayrıca Estonya da yapılan Avrupa şampiyonasında final koşan sporumuz, balkan Roley Cup da 4X100 de ikinci oldu.

3.  ECRİN VİDİN (BEDENSEL ENGELLİLER) MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.

5 yıldır Yenihayat Paralimpik engelli spor kulübünde masa tenisi yapan sporcumuz. Ankara da yapılan yarışmada Türkiye ikincisi oldu.

4. ECE ASUDE EDİZ (BOKS) TÜRKİYE ŞAMPİYONU 1

2003 DOĞUMLU, 2019 yılında yıldız bayanlarda Türkiye şampiyonu, aynı yıl Avrupa şampiyonu oldu. 2020 ve 2021 yılında Türkiye şampiyonu olan Ece Asude Ediz Adapazarı belediyesi gençlik ve spor kulübü sporcusu.

5. CEYLİN ASYA ÇİFTÇİ (ESKRİM) U12 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.

2009 doğumlu sporcumuz 4.5 yaşında spora başladı. Sayısız il içi ve ulusal düzeyde Türkiye çapında madalyaları bulunan sporcumuz şu an 12 yaşında..

6. HENDEK SPOR

7. YASİN REVAZ ŞENOL (GELİŞMEKTE OLAN SPOR DALLARI)

GENÇLER VE BÜYÜKLER TÜRKİYE KURAŞ ŞAMPİYONASI 1..

8. HACER AKDOĞDU (GÖRME ENGELLİLER ) ATLETİZM TÜRKİYE ŞAMPİYONASI DİSK ATMA

6 kardeşin en büyüğü olarak spora başladı. Doğuştan görme engelli olan sporcumuz bu yıla kadar 2. Olan ayrılıyordu şampiyonalardan ama bu yıl Türkiye şampiyonu olarak yılın enlerinde yerini aldı.

9. SERHAT KIRIK (GÜREŞ)

AVRUPA GENÇLER GÜREŞ ŞAMPİYONASI 2.

10. ENES EFİLOĞLU (HALTER )

U15 AVRUPA YILDIZLAR AVRUPA ŞAMPİYONASI 4.

11. MÜKREMİN AKTAŞ (İŞİTME ENGELLİLER )

İŞİTME ENGELLİLER DÜNYA GÜREŞ ŞAMPİYONASI (60 KG) 1.

12. MUSTAFA BERAT ŞİMŞEK (JUDO)

YILDIZLAR TÜRKİYE JUDO ŞAMPİYONASI 1.

13. YUSUF EREN TEMİZEL  (KARATE) DÜNYA GENÇLER LİGİ 2.

2006 doğumlu sporcumuz 2017.2019 Türkiye şampiyonluğu Uluslararası turnuvalarda 2 İkincilik, bir de şampiyonluk kazandı. 2010 yılında spora başlayan Yusuf Hendek belediyesi spor kulübü sporcusu olarak sporuna devam etmekte.

14. AFRA ADIYAMAN (KICK BOKS) 15. BALKAN KICKBOKS ŞAMPİYONASI 1.

ŞU Ana kadar 18 Türkiye şampiyonluğu, 6 Avrupa kupası şampiyonluğu, 1 Avrupa şampiyonluğu var. Ayrıca sporcumuz Avrupa’nın en iyi kadın dövüşçü unvanında sahibi.

15. MERVE NUR USLU  (KÜREK) ÜMİTLER DÜNYA ŞAMPİYONASI 1.

2015 yılına kadar bir çok ulusal yarışmada madalya aldı. Balkan şampiyonaları bir çok yarışmalarda derece alan USLU,

2017.2018.2019 yılında Türkiye şampiyonlukları alan kızımız

2021 yılında U 23 bayanlar hafif kilo 2 çifte de Avrupa ve dünya şampiyonluğu, kazanarak haklı olarak kürsüye çıktı.

16. JAN DEMİR VURDUM (MODERN PENTATLON) ULUSAL SIRALAMA TÜRKİYE 1.

2005 doğumlu.  11 senedir yüzme sporcusu.

Bu güne kadar 6 Türkiye şampiyonluğu

5 Türkiye ikinciliği

3 Avrupa ikinciliği, 1 Avrupa üçüncülüğü, 1 Avrupa 4 kazandı.  2021 yılında Portekiz’e yapılan Avrupa ve mısırda yapılan dünya şampiyonasında ülkemizi temsil eden sporcumuz bu yıl Türkiye şampiyonu olarak kürsüde yerini aldı.

17. TOPRAK RAZGATLIOĞLU (MOTORSİKLET)

18. YAREN YILMAZ (MUAY THAİ ) SAKARYA ZAFERİ 100.YIL MUAYTHAİ ŞAMPİYONASI

Birinci olan sporcumuz aralık ayında dünya şampiyonasında ülkemizi antrenörü işle temsil edecek.

19. ADA ZEHRA ANLATICI (ÖZEL SPORCULAR)

04-11 Ekim 2021 tarihleri arasında İtalya’nın Ferrara Kentinde düzenlenen SUDS Trigames  2021 Avrupa Şampiyonasında Adapazarı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcumuz Ada Zehra Anlatıcı Mozaik dalında 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplamda 4 madalya alarak ve 3 dünya rekoru kırarak şampiyonayı tamamlamıştır. Mozaik junior kategorisinde 50 mt ve 100 mt kurbağalama, açık yaş kategorisinde 200 metre kurbağalama olmak üzere toplam 3 dünya rekoru kırmıştır.                                       Dereceleri

50 metre kurbağalama Avrupa 2.                     

100 metre kurbağalama Avrupa 2.                   

100 metre sırtüstü Avrupa 3.                             

100 metre serbest Avrupa 3.                                          

50 metre sırtüstü Avrupa 3.

3. adet dünya rekoru kırdı.

 

20. YUSUF CİCİN  (SATRANÇ) TÜRKİYE KÜÇÜKLER SATRANÇ ŞAMPİYONASI

2014 doğumlu sporcumuz 2021 Yılında  7 yaş kategorisinde il birincisi, yine bu yıl Türkiye şampiyonasında 7 yaş da Türkiye beşincisi olarak milli takıma alındı.

21. BERİL CEREN ÖZTÜRK (SU ALTI SPORLARI)     PALETLİ YÜZME TÜRKİYE ŞAMPİYONU

2006 doğumlu Beril, şu an 10 sınıfta. 10 yıldır yüzme sporunu yapan Beril, paletli yüzmede Türkiye şampiyonalarında bir çok derece aldı. Ayrıca kendi kategorisinde ve Büyüklerde Türkiye rekorlarının da sahibi. Dünya gençler ve Dünya büyükler şampiyonlarında milli takım ile madalya arayan Beril, madalya alamasa da bu şampiyonalarda ilk 10 içinde yer aldı. En son yapılan şampiyonada Türkiye şampiyonu olarak kürsünün zirvesinde yer aldı.

22 . HİLAL BAŞ (TAEKWONDO) ULUSLARARASI TURNUVA 2. VE TÜRKİYE ŞAMPİYONU 3.

2007 doğumlu sporcumuz 2016 yılında sporla tanıştı.2019 yılında il birincisi olan sporcumuz, 2021 yılında uluslarasın turnuvada ikinci, Türkiye şampiyonası üçüncü oldu. Ve milli takım seçmesinde ikinci olarak yılkın en başarılı taekwonda sporcusu seçildi.

23. AHMET EGEMEN İLHAN  (TENİS)

ULUSLARARASI TURNUVA - TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

12 Yaş Türkiye şampiyonası 3.

Tenis sporu ile 7 yaşında tanışan sporcumuz genel klasmanda 1554 puanı olan sporcumuz 2021 yılında 12 yaş yaz kupası Türkiye serisinde 1. Aynı yıl 12 yaş Türkiye şampiyonasında yarı final oynayarak 3. Olmuştur.

24. ABDURRAHMAN YAZICI (TRİATLON)  TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 1.

1. Olan sporcumuz babası Eyüp yazıcı gibi başarılı bir sporcumuz. Spora 9 yaşında başlayan Abdurrahman 15 yaşında Türkiye şampiyonlarında derece almaya başladı. Balıkesir’de yapılan Türkiye şampiyonası sonrası aldığı birincilik ile milli takıma seçildi ve başarılı yarışlar çıkarttı. Şu an 12 sınıf öğrencisi.

25. GENERALİ SİGORTA SAKARYA VOLEYBOL TAKIMI

Yaklaşık 15 yıldan beri Eğitimci Öğretmen İdris Demir okul öğrencilerinden oluşturarak başladığı serüvende değişik kulüp isimleri ile  ilimizi en iyi şekilde başarılar la temsil etmiştir. 3 yıl önce kendi ayaklarının üstünde durma kararı alan Sakarya Voleybol kulübü, sporun ve sporcunun dostu SAKARYA Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce nin desteği Ömer Bektaş başkanlığında İdris Demir Erol Güdüloglu Ercan Aksu ve Recep Demir den oluşan kadro ile kurulan kulüp 2 lig serüvenine  başlayarak. Kurulduğu ilk yıl namağlup şampiyon olup geçen yıl ilimizi TV F Kadınlar 1 Ligi nde temsil etmeye başlamıştır. Geçen sezon Generali Sigorta Sakarya Voleybol olarak çıktığı 1. Lig serüveninde kıl payı play-off şansını kaçırmıştır. Bu sezonun dün başlayan yeni sezonun İlk maçında Zorlu İzmir Göztepe deplasmanından 3-0 galibiyetle dönen Sakarya nın Sultanları bu yıl Sakarya mızı Sultanlar Ligi'nde temsil etmek için mücadele verecek....--

26. FERHAT SATAR (VUCÜT GELİŞTİRTME FİTNESS) TÜRKİYE BİLEK GÜREŞİ ŞAMPİYONASI ve MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ 2.

2016 yılında Türkiye 2.liği 2017 Türkiye şampiyonluğu ve Avrupa 8 liği aldı.2019 yılı Türkiye 3.lüğü 2021 yılında ise büyük erkekler Türkiye ikinciliği kazanan sporcumuz SUBÜ spor öğretmenliği 3. Sınıf öğrencisi…

27. ELİF AKYÜZ (WUSHU) TÜRKİYE ŞAMPİYONU

28.BATUHAN ECRİN PINAR (YÜZME) ULUSLARARASI YÜZME ŞAMPİYONASI 3.

 

Resim Galerisi

Yayın Tarihi: 12 Ekim 2021 , Salı Bu haber 438 defa ziyaret edildi.

Yorumlarınız

'DA ARA