Sakarya'nın Firma Rehberi

Haberler


 
 
    Melen Barajı Projesi başlıyor Karakter Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto  
Melen Barajı Projesi başlıyorKocaali'nin Ortaköy Beldesi'ni haritadan silecek olan Büyük Melen Barajı Projesi'nde sona doğru gelindi. İhalesi yapılan baraj projesinin başlamasıyla birlikte istimlak çalışmalarına geçilecek.

İstanbul'un 2040 yılına kadar su ihtiyacını karşılanması planlanan Büyük Melen Projesi'nin yüzde 70'i tamamlandı. Projenin 2011 yılında bitirilmesi planlanıyor. Proje tamamlandığında Melen Deresi üzerinde yapılacak barajla birlikte 1 belde ve 16 köy sular altında kalacak. Proje Kocaali'nin Ortaköy Beldesi ile birlikte 4 köyü tamamen 12 köyü ise kısmen etkileyecek.

Bölgedeki vatandaşlar baraj havzasının nereleri kapsayacağını tam olarak bilmezken, istimlak konusunda yürütülen çalışmaların ne boyutta olduğunu merak ediyor. DSİ tarafından 8 Ocak'ta proje tespiti için ihaleye çıkılırken, Ortaköy'de barajın yüksekliği ve yol çalışması konusunda inceleme yapıldı. 102 metrelik baraj, geniş bir su havzası oluşturacak.
 


31.03.2010     
Arkadaşına Gönder Çıktı Al   


Önceki Haber
Bu haber 9756 kere okundu Sonraki Haber
Yerel Haberler kategorisindeki tüm haberler için tıklayın.YORUMLARINIZ İNTERAKTİF GÜNDEMBu habere henüz kimse görüş belirtmemiş.

 [Haberle ilgili yorum yazın]

Bu Kategorideki Diger Haberler
En Çok Yorum Yapılan
Güncel Haberler Haberleri2

Çetin Doğan'ın mahkumiyet kararı onandı - izle2

Başbakan Van Özalp'ta konuştu2

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Şemdinli yanıtı - Video2

Pelin Bakır: Erdoğan'ın 3 çocuk talebi bilimsel2

İşçi Partili Mumcu Kılıçdaroğlu'na telgraf çekti
En Çok Okunan
Güncel Haberler HaberleriAğır KüfürlerİŞKUR dan işsizlere altın bilezik önerileriAGDAŞ tan uyarı gazınız kesilecekAdapazarinet.com Yenilendi!Cepten bedava konuşma dönemi
Sakarya Bosch Servisi - Yalıtımlı Hafif Şap - - Yurtlar - Özel Otomotiv Servisleri - Hummel Ayakkabı - Sakarya Web Tasarımı - Okey Çanak 101 Tavla Oyna