Sakarya'nın Firma Rehberi

Haberler


 
 
    Melen Barajı Projesi başlıyor Karakter Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto  
Melen Barajı Projesi başlıyorKocaali'nin Ortaköy Beldesi'ni haritadan silecek olan Büyük Melen Barajı Projesi'nde sona doğru gelindi. İhalesi yapılan baraj projesinin başlamasıyla birlikte istimlak çalışmalarına geçilecek.

İstanbul'un 2040 yılına kadar su ihtiyacını karşılanması planlanan Büyük Melen Projesi'nin yüzde 70'i tamamlandı. Projenin 2011 yılında bitirilmesi planlanıyor. Proje tamamlandığında Melen Deresi üzerinde yapılacak barajla birlikte 1 belde ve 16 köy sular altında kalacak. Proje Kocaali'nin Ortaköy Beldesi ile birlikte 4 köyü tamamen 12 köyü ise kısmen etkileyecek.

Bölgedeki vatandaşlar baraj havzasının nereleri kapsayacağını tam olarak bilmezken, istimlak konusunda yürütülen çalışmaların ne boyutta olduğunu merak ediyor. DSİ tarafından 8 Ocak'ta proje tespiti için ihaleye çıkılırken, Ortaköy'de barajın yüksekliği ve yol çalışması konusunda inceleme yapıldı. 102 metrelik baraj, geniş bir su havzası oluşturacak.
 


31.03.2010     
Arkadaşına Gönder Çıktı Al   


Önceki Haber
Bu haber 10762 kere okundu Sonraki Haber
Yerel Haberler kategorisindeki tüm haberler için tıklayın.YORUMLARINIZ İNTERAKTİF GÜNDEMBu habere henüz kimse görüş belirtmemiş.

 [Haberle ilgili yorum yazın]

Bu Kategorideki Diger Haberler
En Çok Yorum Yapılan
Güncel Haberler Haberleri3

Abramovich Burak Yılmaz'ı istiyor2

Tarkan: Spordan soğudum2

Hollande:Türkiye'ye yardım etmeliyiz2
2

Suriye ile Ürdün askerleri çatıştı - Video
En Çok Okunan
Güncel Haberler HaberleriAğır KüfürlerİŞKUR dan işsizlere altın bilezik önerileriSavcı Kiraz'ın azmettiricisi o ülkede yakalandıAGDAŞ tan uyarı gazınız kesilecekAdapazarinet.com Yenilendi!
Sakarya Emlak - Sakarya Haber - Özel Otomotiv Servisleri - Hummel Ayakkabı - Sakarya Web Tasarımı - Sakarya Halı Yıkama - Çatı İzolasyonu - Sakarya otel