Sakarya'nın Firma Rehberi

Haberler


 
 
    İlköğretim Haftası Kutlama Programı Karakter Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto  
İlköğretim Haftası Kutlama Programı2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı bugün başladı.

Sakarya’da okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimde yaklaşık 180 bin öğrenci dersbaşı yapacak. Ana sınıfları ve ilköğretim birinci sınıf öğrencileri “uyum eğitimi” kapsamında bir hafta önce okula başlamışlardı.

Çelenk Sunma

İlköğretim Haftası Kutlama Programı, 19 Eylül Pazartesi Günü saat 10.30’da Kent Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreniyle başlayacak. Vali Mustafa Büyük ve il protokolünün Atatürk Anıtı’na çelenk sunacağı törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak.

Valiye ziyaret

Çelenk sunma töreninin ardından saat 11.15’te eğitimciler ve öğrenciler Vali Mustafa Büyük’ü makamında ziyaret edecek. Ziyarete; İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı önderliğinde milli eğitim yöneticileri, öğretmenleri temsilen bir bay ve bir bayan öğretmen, öğrencileri temsilen bir kız ve bir erkek öğrenci katılacak.

Eser İlköğretim Okulu

2011-2012 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla İlköğretim Haftası’nın Açılış Töreni Eser İlköğretim Okulu’nda yapılacak. 8 derslikli yeni okul binasının yapıldığı Eser İlköğretim Okulu’ndaki törende, protokol konuşmaları, öğrenci şiirleri, halk oyunları gösterisi yeralacak.

Öğrenci ziyaretleri

İlköğretim Haftası Kutlama Programı kapsamında okulların açıldığı ilk hafta öğrenci grupları, Sakarya Valiliği başta olmak üzere Garnizon Komutanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret edecekler. Vali Mustafa Büyük, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Orhan Çınar, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı da hafta boyunca ilimizdeki çeşitli okullara ziyaretlerde bulunacaklar.

Müzeler ücretsiz

İlköğretim Haftası nedeniyle yazılı ve görsel basında eğitimin önemine vurgu yapılacak yayınların yanı sıra, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce Atatürk Müzesi’nin, Adapazarı Belediye Başkanlığınca Deprem Müzesi’nin, öğrenci ve öğretmenler tarafından ücretsiz olarak gezilmesi sağlanacak.

Tüm okullarda program

19 Eylül Pazartesi Günü il programı olarak düzenlenecek İlköğretim Haftası kutlama etkinliklerinin yanı sıra, ilçelerde ve tüm okullarda haftayla ilgili programlar gerçekleştirilecek. Okullarda, hafta süresince velilerin, emekli eğitimcilerin, eğitim fakültesinden öğretim üyesi ve öğrencilerin katılımıyla eğitim şenlikleri düzenlenecek.

Eğitim yılı takvimi

19 Eylül’de başlayacak 2011-2012 eğitim öğretim yılının birinci dönemi 20 Ocak 2012 Cuma günü sona erecek. 23 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında yapılacak yarı yıl tatilinin ardından ikinci kanaat dönemi 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve ders yılı 8 Haziran Cuma günü sona erecek.


19.09.2011     
Arkadaşına Gönder Çıktı Al   


Önceki Haber
Bu haber 1477 kere okundu Sonraki Haber
Yerel Haberler kategorisindeki tüm haberler için tıklayın.YORUMLARINIZ İNTERAKTİF GÜNDEMBu habere henüz kimse görüş belirtmemiş.

 [Haberle ilgili yorum yazın]

Bu Kategorideki Diger Haberler
En Çok Yorum Yapılan
Güncel Haberler Haberleri3

Abramovich Burak Yılmaz'ı istiyor2

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Evlen diyeceğine iş bul2

Meclis personeli ne kadar maaş alıyor2

Erdoğan'dan muhalefete tepki: Pakete kulp takıyorlar2

Erzurum'da polis okulunu müftü açtı
En Çok Okunan
Güncel Haberler HaberleriAğır KüfürlerİŞKUR dan işsizlere altın bilezik önerileriSavcı Kiraz'ın azmettiricisi o ülkede yakalandıAGDAŞ tan uyarı gazınız kesilecekAdapazarinet.com Yenilendi!
Sakarya Emlak - Sakarya Haber - Özel Otomotiv Servisleri - Hummel Ayakkabı - Sakarya Web Tasarımı - Sakarya Halı Yıkama - Çatı İzolasyonu - Sakarya otel