Sakarya'nın Firma Rehberi

Haberler


 
 
    Kızılay yardım elini uzattı Karakter Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto  
Kızılay yardım elini uzattıKızılay Serdivan Şube Başkanlığı Dağyoncalı köyünde ki Kuruoğlu ailesinin evini baştan donattı.

Kızılay Serdivan Şube Başkanlığı ramazan ayı çalışmaları kapsamında Dağyoncalı köyünde ki gıda dağıtımları esnasında evinde kullanacak doğru düzgün eşyası olmayan, evinin çatısı akmakta olan geçimini hamaliye işleri ile sağlamaya çalışan 3 çocuklu Sebahattin Kuruoğlu ve ailesine yardım elini uzattı.

Kızılay Serdivan Şube Başkanlığı Ramazan ayı çalışmaları kapsamında ki yardım faaliyetleri sırasında Dağyoncalı köyünde ki yardım çalışmaları sırasında maddi durumu kötü bir aliye daha yardım etti. Sebahattin Kuruoğlu'na ait hanede çeşitli noktalarından çatısı akıyor ve evin perdeleri dahi yok. Kızılay Serdivan Şube Başkanlığı başlattığı ihtiyaç duyulan malzemeleri temin etme çalışmaları sırasında Orhangazi Sosyal yardım derneğinin de katkıları ailenin ihtiyaç duyduğu perde, halı, kanepe, yatak, buzdolabı ve küçük ev eşyalarını temin ederek aileye teslim etti. Kızılay Serdivan Şube Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Çakar, Aydın Bahar, Hasan Çelebi ve Denetim Kurulu Başkanı Adem Bilgen tarafından temin edilen malzemeler Kuruoğlu ailesinin Dağyoncalı köyünde ki hanesine teslim edildi.

Ailenin ızdırabı dindi
Konu ile ilgili açıklama yapan Kızılay Serdivan Şube Başkanı Fatih Mehmet Temel; "Ramazan ayı çalışmaları kapsamında arkadaşlarımız Dağyoncalı köyünde uğradıkları Kuruoğlu ailesinin hanesindeki insanlık dramını bana evde perde dahi yoktu şeklinde ki durumu bana aktardıklarında bu devirde böyle bir durum olmasını insanlık adına utanç verici bulduk. Keza Türk Kızılayın en önemli vazifelerinden birisi her ne şekilde ve nerede olursa olsun insan ızdırabını ortadan kaldırmak ve bizde bu konuda neler yapabileceğimizi düşünerek çalışmalarımızı yaptık. Yaklaşık 15 günde çalışmalarımızı tamamladık ve ailenin öncelikli ihtiyacı olan perde, halı, kanepe, yatak, buzdolabı ve küçük ev eşyalarını hayırseverlerimiz ve Orhangazi Sosyal yardım derneğinin katkıları ile tamamlayarak Yönetim Kurulunda ki arkadaşlarımız ile aileye ulaştırdık" dedi.


21.09.2010     
Arkadaşına Gönder Çıktı Al   


Önceki Haber
Bu haber 507 kere okundu Sonraki Haber
Yerel Haberler kategorisindeki tüm haberler için tıklayın.YORUMLARINIZ İNTERAKTİF GÜNDEMBu habere henüz kimse görüş belirtmemiş.

 [Haberle ilgili yorum yazın]

Bu Kategorideki Diger Haberler
En Çok Yorum Yapılan
Güncel Haberler Haberleri3

Abramovich Burak Yılmaz'ı istiyor2

Tarkan: Spordan soğudum2

Hollande:Türkiye'ye yardım etmeliyiz2
2

Suriye ile Ürdün askerleri çatıştı - Video
En Çok Okunan
Güncel Haberler HaberleriAğır KüfürlerİŞKUR dan işsizlere altın bilezik önerileriSavcı Kiraz'ın azmettiricisi o ülkede yakalandıAGDAŞ tan uyarı gazınız kesilecekAdapazarinet.com Yenilendi!
Sakarya Emlak - Sakarya Haber - Özel Otomotiv Servisleri - Hummel Ayakkabı - Sakarya Web Tasarımı - Sakarya Halı Yıkama - Çatı İzolasyonu - Sakarya otel