Sakarya'nın Firma Rehberi

Haberler


 
 
    Ülkemiz İçin 3 Önemli Proje Daha Karakter Boyutu: 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto  
Ülkemiz İçin 3 Önemli Proje DahaBölgemiz ve Ülkemiz İçin 3 Önemli Proje Daha

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile Kocaeli Üniversitesi arasında “2012 Güdümlü Proje Desteği Mali Destek Programı” kapsamındaki Kocaeli Üniversitesi’nin Monoklonal Antikor Üretim Laboratuvarına yönelik Ön Mutabakat Zaptı ile “2012 Nisan Dönemi Doğrudan Faaliyet Desteği Mali Destek Programı” kapsamında Kocaeli Üniversitesinin kabul edilen Çalışma Psikolojisi Veri Bankası Kurulması projesi Sözleşmesi ve “Uygulamalı Girişimcilik” Eğitim protokolü imzalandı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda Gerçekleştirilen protokol imza törenine, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Arif Demir, Kocaeli Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof.Dr.Bekir Çakır, KOÜ sem Başkanı Doç.Dr.Faruk Aras, Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş Genel Müdürü Ertuğrul Akalın, KOSGEB Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, Kocaeli Üniversitesi akademisyenleri, proje yürütücüleri ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Birim Başkanları ve koordinatörleri, uzmanları katıldı.

Toplantıda konuşan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, ‘‘Bu gün Türkiye’de bir ilk olarak bir kalkınma ajansı ve bir Üniversite arasında üç farklı protokole birden imza atacağız. Bunlardan bir tanesi Ülkemizde ilk defa Kocaeli üniversitesinde yapılacak olan Antikor (Aşı) Üretim Tesisi, Laboratuvarı ve AR-GE Araştırmaları Konulu güdümlü Proje desteğinin imzalanması. İkinci iş birliğimiz Doğrudan Faaliyet Mali Destek programımız kapsamında özellikle Gebze bölgemizde çalışma hayatına yön verecek, çalışan psikolojisi ile ilgili yeni bir araştırma projesi. Üçüncü projemizde, şuanda KOSGEB ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA) arasında devam etmekte olan uygulamalı girişimcilik eğitimlerinin Kocaeli üniversitesi öğrencilerimiz içinde uygulanması, Kocaeli Üniversitemizin öğrencilerine yönelik verilecek uygulamalı girişimcilik eğitimleri sonucunda öğrencilerimiz girişimcilik hayatında ve iş dünyasında yer alabilme imkânı bulacak’’ dedi.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, biz üniversitemizi bir marka haline getirmek istiyoruz. Bu nedenle 2023 hedeflerimize ulaşabilmenin tek yolu yüksek teknolojiye ve bilgiye ulaşabilmekten ,bilgi ve araştırma toplumu olmaktan geçiyor. Gerek sağlık bilimleri gerekse sosyal bilimlerde böylesi projelerin olması ülkemiz ve bölgemiz için önemli umarım bu projeler bir an önce hayata geçecek. MARKA’ya teşekkür ediyor ve bu projelerin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

Kocaeli Üniversitesi İle İşbirliği Protokolü İmzalandı.

‘‘2012 Güdümlü Proje Desteği Mali Destek Programı” kapsamındaki Kocaeli Üniversitesi’nin Monoklonal Antikor Üretim Laboratuvarına yönelik Ön Mutabakat Zaptını, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, Kocaeli Üniversitesi Teknopark A.Ş Genel Müdürü Ertuğrul Akalın imzaladılar. Bu mutabakat ile Monoklonal antikor üretimi, Kanser tanı ve tedavisi, Gebelik tanısı, Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonların tanısı, Organ transplantasyonunda atılımın engellenmesi, Bakteri ve virüslerin tanısı, Sağlıkla ilgili Ar-Ge uygulamaları yapılabilecek. Türkiyede ilk kez kurulacak olan tesiste üretilecek olan monoklonal antikorlerin Ar-Ge amaçlı pazarlanması hedefleniyor. Türkiye’nin ilk aşı üretim tesisi kuruluyor.

“2012 Nisan Dönemi Doğrudan Faaliyet Desteği Mali Destek Programı” kapsamında Kocaeli Üniversitesinin kabul edilen Çalışma Psikolojisi Veri Bankası Kurulması projesi Sözleşmesini, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan imzaladılar. Bu proje ile Çalışma psikolojisi alanındaki veri eksikliğine ilişkin tespit edilmiş olan açığın giderilmesi yönünde Kocaeli ilinde çalışan kesimin çalışma ortamına ilişkin tutumları hakkında veri elde edilmesi ile Erişim sayfası üzerinde bir veri bankası oluşturması ve bunların kamuoyuna duyurulması sağlanacak. Proje ortağı Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü.

“Uygulamalı Girişimcilik” Eğitim protokolünü, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan imzaladılar. İmzalanan bu Protokol kapsamında düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde Kocaeli Üniversitesi lisans son sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin eğitilmesi amaçlanmakta. Böylece üniversitelerde kendi işlerini kurmak isteyen öğrencilerin bu destekten azami seviyede yararlanması ve girişimcilik kültürünün üniversitelerde yaygınlaşması hedeflenmekte.


04.05.2012     
Arkadaşına Gönder Çıktı Al   


Önceki Haber
Bu haber 4111 kere okundu Sonraki Haber
Yerel Haberler kategorisindeki tüm haberler için tıklayın.YORUMLARINIZ İNTERAKTİF GÜNDEMBu habere henüz kimse görüş belirtmemiş.

 [Haberle ilgili yorum yazın]

Bu Kategorideki Diger Haberler
En Çok Yorum Yapılan
Güncel Haberler Haberleri3

Abramovich Burak Yılmaz'ı istiyor2

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a Şemdinli yanıtı - Video2

Pelin Bakır: Erdoğan'ın 3 çocuk talebi bilimsel2

İşçi Partili Mumcu Kılıçdaroğlu'na telgraf çekti2

Sarıgül'den Kılıçdaroğlu'nun teklifine yanıt
En Çok Okunan
Güncel Haberler HaberleriAğır KüfürlerİŞKUR dan işsizlere altın bilezik önerileriSavcı Kiraz'ın azmettiricisi o ülkede yakalandıAGDAŞ tan uyarı gazınız kesilecekAdapazarinet.com Yenilendi!
Sakarya Emlak - Sakarya Haber - Özel Otomotiv Servisleri - Hummel Ayakkabı - Sakarya Web Tasarımı - Sakarya Halı Yıkama - Çatı İzolasyonu - Sakarya otel